Napredak se vratio iz -20, pa posustao u finišu

Košarkaši Napretka JKP iz Aleksinca doživeli su poraz na sinoćnjem gostovanju u Novom Sadu. Bolja od naše ekipa bila je domaća Vojvodina 79:75 (17:12, 26:11, 14:28, 22:24). Gostujući tim je u ovom meču odigrao dva potpuno suprotna poluvremena, zbog čega je u drugom delu igračima Napretka ponestalo energije za konačni preokret. Aleksinčane je predvodio tandem Raičevića, Dimitrije sa 16, a Nikola 14 poena. Najefikasniji u redovima pobednika bio je prvi strelac KLS-a, Andija Simović sa 20 poena.

Prvo poluvreme u Novom Sadu koje su odigrali košarkaši trenera Raičevića, možda je i najlošije u dosadašnjem toku sezone. Loša igra u odbrani i bez mnogo rešenja u napadu, doneli su domaćoj ekipi orgomnu prednost sredinom druge deonice.

U 15. minutu meča, nakon serije 13:0 košarkaša Vojvodine, Napredak se našao na velikih -16 zaostatka. Situacija na terenu se je dodatno pogoršavala po gostujući tim, pa je tako 3 minuta kasnije, nakon novih poena Radulovića, Vojvodina stigla i do +20 (38:18).

Trojka Bogdana Mikavice bila je tek dovoljna da vrati njegov tim na isti zaostatak, pa je Vojvodina na poluvremenu vodila 43:23.

Drugi deo utakmice u ”Spensu” doneo je potpuni preokret igre na terenu i, ispostaviće se, gotovo potpuni preokret rezultata, koji je ipak izostao.

Napretkovi igrači od samog starta zaigrali su znatno agresivnije i bilo je dovoljno tek nešto više od 3 minuta igre, da Aleksinčani načine seriju od 15:0 i u potpunosti uhvate rezultatski priključak.

Uspeli su domaći košarkaši da se odupru silnim naletima Napretka i u uzbudljivoj završnici sačuvaju prednost i slave svoju 4. prvenstvenu pobedu.

Što se gostiju iz Aleksinca tiče, treba istaći da je ogromna prednost domaćina, koju su velikim delom i sami dopustili, naplaćena na kraju ovog meča. Vojvođane je dobro služio šut za tri poena (12/30), ali su takođe njihovi šuteri stalno ostajali usamljeni i potpuno neometani upućivali šuteve ka košu. Njihovi  rivali su često skupljali u reketu, potom kasnili pri izlascima ka spoljnoj liniji protivnika.

Ono što je vredno pomena kao jedan od ključnih faktora poraza Napretka jeste i odnos u skokovima. S obzirom da se ne radi o Napretku kao jednoj od najdominantnijih skakačkih ekipa u ligi i Vojvodini, koja je dosta inferiorna u tom segmentu, odnos skokova je bio gotovo izjednačen. Tačnije, Napredak je imao ”svega” 4 skoka više u ukupnom bilansu (38:14).

Napredak će i nakon 16. kola ostati u samoj sredini tabele, dok je Vojvodina ovom pobedom ostala u borbi za opstanak u Košarkaškoj ligi Srbije.

Narednog petka, aleksinački klub ponovo će igrati na svom parketu protiv Metalca iz Valjeva.

(Foto: Arena sport/printscreen)