Zona Centar: Remi Napretka i poraz Žitkovčana

Juče je startovalo prvenstvo fudbalera u novoformiranoj Zoni Centar. Fudbaleri Morave pred svojim navijačima u Žitkovcu poraženi su od Jedinstva iz Gornjeg Matejevca sa 1:2.

Gosti su do prednosti stigli u 4. minutu pogotkom Gocića. U 25. minutu Mijatović je povisio na 0:2. Domaćini su u 51. minutu smanjili na 1:2. Do kraja meča Žitkovčani su pokušavali da poravnaju rezultat, ali su gosti ipak odoleli napadima.

Naš drugi zonaš, OFK Napredak 1929, igrao je u Ražnju protiv Bukovika i izborio remi – 1:1. Domaćini su poveli u 52. minutu, Aleksinčani su poravnali rezultat u 67. minutu preko Nikole Babića.

‒ Utakmica na početku prvenstva su uvek neizvesne i nepredvidive, naročito za nas koji smo novajlije u ligi, a na suprotnoj strani smo imali jednu od iskusnijih ekipa koja dugi niz godina igra u ovom stepenu takmičenja i koja sigurno ima ambicije za sam vrh tabele ‒ kaže trener aleksinačkog tima, Marko Bajić.

‒ Početak meča bio je dosta konfuzan za nas, domaći igrači imali su nekoliko prilika za gol, a za nas se može reći da smo u tim trenucima imali dosta sreće. Kasnije tokom meča uspostavili smo ritam igre tako da je sve to do postizanja gola domaće ekipe sasvim solidno izgledalo. Posle gola bili smo prinuđeni da nešto menjamo u igri, to smo i uradili i ta promena nam je donela izjednačenje i, kako se ispostavilo, konačan rezultat ovog komšijskog derbija ‒ veli trener Bajić.

Malošište: MalošišteRudar (Jelašnica) 6:0,
Niš: OFK NišPukovac 1:1,
Balajinac: ZemljoradnikSvrljig 6:1,
Belotinac: Naša krilaMladost (Medoševac) 2:1 (1:1), i
Brzi Brod: OFK Brzi Brod Vrtište 3:0.

Utakmica u Orljanu između istoimene ekipe i Moravice iz Subotinca je odložena.