Житковчани убедљиви, Напретку цео плен у гостима

У минулом, 20. колу Зоне Центар оба наша представника обрадовали су своје поклонике.

Морава је пред својим навијачима играла против Младости из Медошевца и извојевала значајну победу у борби за опстанак. После неколико пропуштених прилика, Житковчани у 25. минуту поготком Драгана Симића стигли до вођства, што је изазвало ерупцију радости навијача. Пред крај првог полувремена гости су могли до изједначења, али су уместо мреже погодили стативу.У другом делу Морава је жестоко атаковала на гол гостију. Немања Марковић је имао четири стопостотне прилике, али ниједну није искористио. Најзад, у 71. минуту Душан Велинов постиже дуго очекивани погодак. Неколико минута касније, Немања Марковић погађа циљ за, како се испоставило, коначанх 3:0.

ФК Морава Житковац

Наш други зонаш, ОФК Напредак 1929 из Алексинца, под тренерском палицом Душана Васића, играо је у Орљану против истоимене екипе и победио са 1:2. Алексинчани су први стигли до предности, домаћини су поравнали резултат, да би гости у финишу утакмице постигли и други гол и освојили цео плен. Голове за ОФК Напредак постигли су Славко Ђорђевић и Дејан Арсић.

ОФК Напредак 1929 Алексинац (фото из архиве)

Пуковац: Пуковац – Цар Константин 1:3,
Горњи Матејевац: Јединство– ОФК Ниш 1:2,
Белотинац: Наша крила – Делијски вис (Ниш) 3:1,
Брзи Брод: Рудар (Јелашница) – Буковик (Ражањ) 1:3,
Батушинац: Младост – Алуминијум (Ниш) 1:1, и
Малошиште: Малошиште – ОФК Синђелић 1:3.

На табели води Цар Константин са 53 бода. ОФК Напредак је на четвртом месту са 31 бодом, а Морава је 11. са 22 бода, колико имају и Наша крила на 12. позицији.

АНТРФИЛЕ: Ванредно у среду

Ванредно, 21. коло Зоне Центар на програму је у среду. На Градском стадиону у Алексинцуод 16 сати ОФК Напредак 1929 поделиће мегдан са Нашим крилима из Белотинца.

А у исто време у Нишу Морава из Житковца одмериће снаге са Делијским висом.

Фотографије са утакмице Морава –Младост (М): Михајло Илић