Uspešan debi pred svojim navijačima

U novom šampionatu Prve lige – Istok rukometašice Ženskog rukometnog kluba Aleksinac debitovale su pred svojim navijačima i zabeležile prvu pobedu.

Aleksinčanke su sa pet golova razlike (29:24) savlade ekipu Đerdapa iz Kladova. Na poluvremenu je bilo nerešeno (13:13), pa je odluka o pobedniku pala u nastavku.

− Naš tim je bio bolji u drugom poluvremenu, imali smo veću želju da osvojimo ceo plen i uz podršku brojne publike uspeli smo u toj nameri. Utakmica je bila obostrano korektna i obilovala je lepim akcijama i golovima − kazao je za naš portal predsednik kluba, Dejan Pavlović.

Najviše golova za aleksinački tim postigla je Dunja Stevanović, koja je sedam puta pogodila protivničku mrežu, a onda slede kapiten Natalija Pavlović i Staša Trojanović sa po pet pogodaka. Titulu najbolje igračice ponela je Mimica Stefanović, golman ŽRK Aleksinac.

U narednom kolu Aleksinčanke idu u Boljevac na meč protiv Rtnja.

ALEKSINAC – ĐERDAP 29:24 (13:13)

Hala sportova, Aleksinac. Gledalaca: 100. Sudije: Martin Nakić, Miloš Stojiljković (Leskovac). Sedmerci: Aleksinac 8 (6), Đerdap 2 (1). Isključenja: Aleksinac 10, Đerdap 8 minuta.

ALEKSINAC: Bogdanović, Timotijević 1, Pavlović 5, Trojanović 5, Pešić-Đokić 1, Trajković, Petrović, Stevanović 7, N. Đorđević 1, Milojković 3, D.Đorđević 3, Stefanović, Mijalković, Jovanović 3, Nikolić, Trajković.

ĐERDAP: Dimitrijević, Simić 2, Ivović, J. Dimitrijević, Đurović 7, Ranisavljević 6, Tanasijević, Martina Petrović, Grekulović, Timovski 2, Milica Petrović, Nikolić, Milosavljević 1, Radić 6.

Fotografije: ŽRK Aleksinac