Успешан деби пред својим навијачима

У новом шампионату Прве лиге – Исток рукометашице Женског рукометног клуба Алексинац дебитовале су пред својим навијачима и забележиле прву победу.

Алексинчанке су са пет голова разлике (29:24) савладе екипу Ђердапа из Кладова. На полувремену је било нерешено (13:13), па је одлука о победнику пала у наставку.

− Наш тим је био бољи у другом полувремену, имали смо већу жељу да освојимо цео плен и уз подршку бројне публике успели смо у тој намери. Утакмица је била обострано коректна и обиловала је лепим акцијама и головима − казао је за наш портал председник клуба, Дејан Павловић.

Највише голова за алексиначки тим постигла је Дуња Стевановић, која је седам пута погодила противничку мрежу, а онда следе капитен Наталија Павловић и Сташа Тројановић са по пет погодака. Титулу најбоље играчице понела је Мимица Стефановић, голман ЖРК Алексинац.

У наредном колу Алексинчанке иду у Бољевац на меч против Ртња.

AЛЕКСИНАЦ – ЂЕРДАП 29:24 (13:13)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 100. Судије: Мартин Накић, Милош Стојиљковић (Лесковац). Седмерци: Алексинац 8 (6), Ђердап 2 (1). Искључења: Алексинац 10, Ђердап 8 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Богдановић, Тимотијевић 1, Павловић 5, Тројановић 5, Пешић-Ђокић 1, Трајковић, Петровић, Стевановић 7, Н. Ђорђевић 1, Милојковић 3, Д.Ђорђевић 3, Стефановић, Мијалковић, Јовановић 3, Николић, Трајковић.

ЂЕРДАП: Димитријевић, Симић 2, Ивовић, Ј. Димитријевић, Ђуровић 7, Ранисављевић 6, Танасијевић, Мартина Петровић, Грекуловић, Тимовски 2, Милица Петровић, Николић, Милосављевић 1, Радић 6.

Фотографије: ЖРК Алексинац