У дербију Краљево надмашило Шкриљац

У дербију 6. кола Општинске лиге у Краљеву између највећих ривала за врх табеле, Краљева и Шкриљца из Брадарца, славила је домаћа екипа са 2:1 и тако опет  преузела лидерску позицију на табели.

У првом полувремену било је 1:0 за домаћи тим, почетком другог дела Ненад Милуновић је довео госте до егала, а у 75. минуту коначан резултат поставио је двоструки стрелац Петар Станковић после сјајне асистенције Александра Ракића.

У Тешици су играли Јастребац 2022 из Сухотна и Јединство из Бобовишта. У обострано коректном мечу ривали су поделили плен – 1:1. Јастребац је до вођства дошао голом Филипа Ранђеловића у 34. минуту, а у самом финишу првог дела резултат је поравнао Немања Ранђеловић.

Без победника завршен је и сусрет у Добрујевцу између ОФК Слоге и Рудара 2016 са Алексиначког Рудника – 2:2. Добрујевчани су два пута били у вођству, али су упорни „рудари” успели да изједначе резултат и да на крају „ископају” бод.

Меч између Борца из Трњана и Вукашиновца завршен је резултатом 3:2. И поред аутогола у 5. минуту, када је Милошевић грешком погодио сопствену мрежу, гости су први део меча решили у своју корист са 1:2. Међутим, у наставку Трњанци су поравнали резултат, да  би поготком из једанаестерца у 90. минуту освојили и цео плен. Судија је три пута показао на белу тачку – један пенал био је за госте и два за домаћу екипу.

Највише голова у овом колу пало је у Житковцу, где су играли Младост 1955 из Моравца и Рутевац. Моравчани су дали пола туцета голова – 6:0. По два гола постигли су Станојковић и Ристић, а по један Смиљковић и Дидић.

Ратар је у Горњој Пешчаници препустио цео плен гостима, екипи Полета из Витошевца, која је славила са 1:2. Ово је био пети пораз Ратара.

Слободна у овом колу је била Црвена звезда из Горњег Љубеша.

Након овог кола опет је, дакле, дошло до смене на врху табеле. Прво место сада је преузело Краљево са 15 бодова, колико има и Шкриљац на другој позицији. На трећем и четвртом месту са по 10 бодова су Полет и Јастребац 2022; са бодом мање пету и шесту позицију заузимају Борац и Вукашиновац, седми је Рудар 2016 са осам бодова, следе Младост, Јединство и ОФК Слога са по седам бодова, Црвена звезда је 11. са четири бода, Рутевац заузима 12. место са три бода, док је Ратар на 13. позицији без бодова.

КРАЉЕВО – ШКРИЉАЦ  2:1 (1:0)

Игралиште у Краљеву. Гледалаца: 50. Судија: Урош Радосављевић. Стрелци: 1:0 П. Станковић у 44, 1:1 у Милуновић у 47, 2:1 П. Станковић у 75. минуту. Жути картони: В. Станковић, Лазић, Гојковић, Крстић, Петровић (Краљево), Тривунац (Шкриљац).

КРАЉЕВО: Стошић, Митковић (од 33. Крстић), Рушити, Маринковић, В. Станковић, Ракић, Лазић (од 81. Лазаревић), П. Станковић, Димитријевић, Петровић, Гојковић (од 90. Стаменковић).

ШКРИЉАЦ: Голубовић, М. Милетић, Андрија  Стевановић, Тривунац, Младеновић (од 75. Нешић), Александар Стевановић, С. Милетић, Јозић (од 31. Николић), Јаћимовић, Милуновић, Ристић (од 70. Јовановић).

БОРАЦ -ВУКАШИНОВАЦ 3:2 (1:2)

Игралиште у Трњану. Судија: Предраг Миловановић. Стрелци: 1:0 Милошевић (аутогол) у 5, 1:1 Живковић (из пенала) у 11, 1:2 Живковић у 44, 2:2 Милош Златановић (из пенала) у 80, 3:2 Милош Златановић (из пенала) у 90. минуту. Жути картони: Милошевић, Маринковић (Вукашиновац). Црвени картон: Васић (Вукашиновац) у 90. минуту.

БОРАЦ: Вељковић, Делетић, Јовановић, Грујић, Илић, А. Станковић, В. Станковић, Мартин Златановић, Петровић, Милош Златановић, Ђорђевић.

ВУКАШИНОВАЦ: Видановић, Миленовић, В. Милошевић, Стамболић, Маринковић, С. Милошевић, Зипаловић, Живковић, Милетић, Мијаиловић, Станојевић.

МЛАДОСТ 1955 – РУТЕВАЦ 6:0 (1:0)

Стадион Мораве, Житковац. Судија: Марко Станојевић. Стрелци: 1:0 Станојковић у 26, 2:0 Станојковић у 48, 3:0 Смиљковић у 50, 4:0 Ристић у 69, 5:0 Дидић у 80, 6:0 Ристић (из пенала) у 83. минуту. Жути картони: Милошевић, Пејковић (Младост), Томић, Петровић, Антић (Рутевац).

МЛАДОСТ 1955: Миладиновић, Пејковић, Смиљковић, Грујић, Милошевић, Дидић, Ристић, Станојковић, Трифуновић (од 40. Јовић), Петровић, Милојевић.

РУТЕВАЦ: Здравковић, Лукић (од 81. Радовановић), Милићевић, Грујић, Тодоровић, Митровић, Томић, Станојевић, Станковић, Антић, Петровић.

ОФК СЛОГА – РУДАР 2016 2:2 (1:0)

Игралиште у Добрујевцу. Судија: Марко Станојевић. Стрелци: 1:0 Тасић у 45, 1:1 П. Ђорђевић у 60, 2:1 Тасић у 80, 2:2 Милетић у 88. минуту. Жути картони: Ранчић, Матић, Јовановић, Живановић (ОФК Слога), А. Ђорђевић, П. Ђорђевић, М. Земљак, Д. Ђорђевић, шеф стучног штаба (Рудар 2016).

ОФК СЛОГА: Миленковић, С. Матић (од 82. Живановић), Ранчић, Ф. Петровић, У. Матић, Михајловић, Лазић, Радојковић, Јовановић, Н. Ђорђевић, Тасић.

РУДАР 2016: Стојадиновић, А. Ђорђевић (од 73. Димитријевић), Ивановић, Дурмишевић, Ђурић (од 46. Петровић), Јовановић (од 73. Бранковић), Милетић, М. Земљак, П. Ђорђевић, Стојанов, Лазић.

ЈАСТРЕБАЦ 2022 – ЈЕДИНСТВО 1:1 (1:1)

Игралиште у Тешици. Судија: Слађан Марковић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Ф. Ранђеловић у 34, 1:1 Н. Ранђеловић у 45. минуту. Жути картони: Банковић, С. Ранђеловић (Јастребац), Миљковић, Петровић (Јединство).

ЈАСТРЕБАЦ 2022: Петровић, Тасић (од 46. Костић), Ф. Ранђеловић, Динић, Симић, Банковић (од 84. Ј. Новковић), А. Грујић, Ценић, Јовић, В. Грујић (од 78. М. Новковић), С. Ранђеловић.

ЈЕДИНСТВО: Петровић, Миљковић, Лазаревић (од 70. И. Брзаковић), Ђорђевић, Адамов, Драгићевић, Зоркић (од 60. Трифуновић), Н. Ранђеловић, Љубисављевић, Стефановић, С. Брзаковић (од 35. Љубеновић).

РАТАР – ПОЛЕТ (В) 1:2 (0:1)

Игралиште у Г. Пешчаници. Судија: Милош Бранковић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Динић у 43, 0:2 Гајић у 63, 1:2 И. Прокић у 67. минуту. Жути картони: Милановић, И. Прокић, Станковић (Ратар), Живковић, Симоновић (Полет).

РАТАР: Ђекић, Иванишевић, Поповић, Сентић, Ђорђевић (од 70. Томић), Костов (од 46. Б. Станковић), А. Станковић, Стевановић, Милановић, И. Прокић, Тодоровић (од 59. М. Прокић).

ПОЛЕТ (В): Вељковић, Величковић (од 88. Богдановић), Ђорђевић (од 27. Гајић), Кадрић, Симоновић, Живковић, Радисављевић, Маловић, Миловановић (од 74. Лазић), Динић, Чекрлић.

Фотографије: Милан Јовановић, Михајло Илић (утакмица Младост 1955 – Рутевац).