Славље „рудара” у комшијском дербију (ФОТО+ВИДЕО)

И у Окружној фудбалској лиги одиграни су мечеви трећег кола.

У комшијском дербију на Алексиначком Руднику, Рудар Алпос је са 2:1 савладао ОФК Рутевац. У првом полувременумреже су мировале, а онда су гости у 52. минуту стигли до предности поготком Рајковића. Капитен „рудара” Александар Земљак поравнао је резултат у 76. минуту, а гол за три бода постигао је Предраг Ђорђевић два минута пре краја утакмице.

ОФК Рутевац

Победу је извојевала и Палилула која је у Алексинцу са 2:1 савладала Расовачу. Слога из Кормана поражена је Кочану од Радничког са 1:0, a пораз је претрпео и Јастребац из Тешице који је у Дољевцу од истоимене екипе изгубио са 4:1.

Азбресница: Борац – Победа (Русна) 1:2.

Стопостотни учинак у прва три кола остварили су Дољевац, Победа из Русне и Баличевац.
Што се клубова са подручја алексиначке општине тиче, најбољи пласман тренутно има Рудар Алпос који је на четвртом месту са седам бодова.

РУДАР АЛПОС – ОФК РУТЕВАЦ 2:1 (0:0)

Стадион Рудара, Алексиначки Рудник. Судија: Владица Миладиновић (Југбогдановац). Стрелци: 0:1 Рајковић у 52, 1:1 А. Земљак у 76, 2:1 П. Ђорђевић у 88. минуту. Жути картони: А. Ђорђевић (Рудар Алпос), Денић, Радојковић (ОФК Рутевац).

РУДАР АЛПОС: Цветков, Јевремовић, П. Ђорђевић, Николић, Милошевић (од 75. А. Ђорђевић), Галић, Јовановић, Голубовић (од 59. Ивановић), Стојменовић (од 33. Радуловић), А. Земљак, Стојанов.

ОФК РУТЕВАЦ: Петровић, Станковић (од 55. Милошевић), Ђорђевић (од 70. Игњатовић), Радојковић, Славнић, Брзаковић, Илић, Ловренчић, Лазаревић (од 46. Лазић), Рајковић, Денић.

Фото/видео: Драган Милошевић