Рукометашице потонуле у финишу

У шестом колу Супер Б лиге рукометашице Женског рукометог клуба Алексинац гостовале се ОРК Београду.

Иако су Алексинчанке у два наврата имале предност од пет голова, прво полувреме је ипак завршенo резултатом 13:12. Током другог дела, изабранице тренера Марковића у неколико наврата су успеле да се приближе на гол разлике. Међутим, после резултатске клацкалице, у самом финишу утакмице Београђанке су успеле да тријумфују са 29:24.

− Утакмицу смо одлично отворили и водили са 9:4 и 10:5, а онда су уследили промашаји контре, затим са позиције крила и неких зицера. Уз све то и неки чудан критеријум суђења, наше противнице су успеле да се врате у меч и на полувреме оду са голом предности, − каже Марко Марковић, тренер ЖРК Алексинац. − Покушао сам да тајм-аутом током целе утакмице подигнем екипу и успевао сам у томе, али је све то кратко трајало. Екипа је позитивно реаговала на тајм-аут и на сугестије, међутим то је трајало у наредна два напада, а после тога опет крену осцилације и пад у игри − додаје наш саговорник и истиче да помака у игри свакако има, да је добра атмосфера у екипи и да ће резултати доћи.

Што се меча против Темерина тиче, који се игра 29. октобра у Хали спортова у Алексинцу са почетком у 19 сати, Марковић вели да ће његове изабранице дати све од себе и покушати да изненаде ривала.

Након шест одиграних кола, Алексинац је на 10. месту са два бода.

ОРК БЕОГРАД – АЛЕКСИНАЦ 29:24 (13:12)

СЦ „Вождовац“, Београд. Гледалаца: 55. Судије: Велимир Тошковић (Н. Пазова), Сретен Аврамовић (С. Пазова). Седмерци: ОРК Београд 4 (3), Алексинац 2 (2). Искључења: ОРК Београд 6, Алексинац 12 минута.

ОРК БЕОГРАД: М. Маћешић, Тамара Марковић 1, Тара Марковић, Момчиловић 4, Крезовић 7, Петровић 5, Пепановић 2, Бабовић 1, Недељковић 9, Грујићић, М. Ћировић, Т. Ћировић, Т. Маћешић, Вулевић.

АЛЕКСИНАЦ: Игњатовић, И. Марковић 2, Митић 3, Јовановић 7, Милојковић, Ђорђевић, Петровић 2, Тимотијевић, Симоновић, Стошић, Ракић 3, Богосављевић 3, Радосављевић, Павловић, Момчиловић 4.

ЖРК Алексинац (фото: Стојадин Дино Денкић).

Играчица утакмице: Тамара Марковић (ОРК Београд)

Насловна фотографија: Архива (аутор фотографије: Стојадин Дино Денкић).