Рудар зимује на трону!

На затварању јесење сезоне у Окружној лиги Фудбалског савеза Нишавско округа стрелци су показали завиду ефикасност, пошто је на осам мечева пало 46 голова, у просеку 5,75.

Лидер првенства, Рудар 2016 са Алексиначког Рудника, и на опроштају од својих навијача био је ефикасан – савладао је екипу Моравца из Чечине врло убедљиво – са 7:0! Моравац је утакмицу почео са осморицом играча, међутим двојица фудбалера су због повреда напустили игру, па је судија у 49. минуту означио крај утакмице. Хет-трик постигао је Лазић, а по један гол дали су Стојановић, Славнић, Костић и Дурмишевић.

На гостовању у Баличевцу фудбалери Полета из Радевца освојили су цео плен; без већих проблема савладали су истоимену екипу са 2:5.

Цео плен у гостима освојили су и фудбалери Јастрепца из Тешице који су у Шарлинцу са 2:3 победили Топлицу. Домаћи тим је прво полувреме решио у своју корист резултатом 2:0. Међутим, Тешичани су у наставку успели да начине тотални преокрет и поравнају резултат, а потом да у 90. минуту другим поготком сјајног Милана Тасића дођу и  до победе.

Полет из Витошевца гостовао је Тасковићима и претрпео пораз са 3:2.

Слободна је била Слога из Кормана.

Ево и осталих резултата.

Малошиште: Малошиште – Арбанасце 10:1,
Јовановац: Слога – Раднички (Кочане) 3:0, и
Мерошина: Рад – Мекиш 2:3.

Утакмица у Рожини између Наисуса и Борца из Азбреснице регистрована је службеним резултатом (3:0), јер гости нису дошли.

Титулу јесењег првака освојио је Рудар 2016 са 44 бода, колико има и Малошиште на другом месту. Полет из Радевца зимоваће на седмом месту са 28 бодова, Јастребац је полусезону завршио на деветој позицији са 22 бода, Полет из Витошевца је 12. са 13, а Слога из Кормана 14. са осам бодова.

РУДАР 2016 – МОРАВАЦ 7:0 (7:0)

Градски стадион, Ал. Рудник. Гледалаца: 50. Судија: Илија Милићевић (Моравац). Стрелци: 1:0 Стојановић у 3, 2:0 Лазић у 5, 3:0 Лазић у 6, 4:0 Славнић у 15, 5:0 Костић у 20, 6:0 Лазић у 32, 7:0 Дурмишевић у 35. минуту.

РУДАР 2016: Младеновић, Славић (од 46. Ивановић), Стевановић, Дурмишевић, Ђурић, Станковић, Гојковић (од 46. Ђошев), М. Земљак, Лазић, Костић, Стојановић.

МОРАВАЦ: Крстић, Радовановић, Милојковић, Станковић, Јовановић, Станојевић, Назифи, Стаменковић, Ристић, Антић, Ангеловски.

БАЛИЧЕВАЦ – ПОЛЕТ (Р) 2:5 (0:1)

Игралиште у Баличевцу. Судија: Стефан Милошевић (Ниш).  Стрелци: 0:1 Маринковић у 45, 0:2  Павловић (аутогол) у 47, 0:3 Пешић у 60, 0:4 Динчић у 64, 1:4 Микић у 78, 2:4 Микић у 82, 2:5 Анђелковић у 90. минуту. Жути картони: Милановић (Баличевац), Ишпановић, Анђелковић (Полет).

БАЛИЧЕВАЦ: Милић, Миленковић, Чакић, Костадиновић, Алић, Илић, П. Павловић, Н. Илић, М. Павловић, Стаменковић (од 20. Милановић), Микић.

ПОЛЕТ (Р): Пејчиновић, Ишпановић (од 46. Стевановић), Петровић, Милошевић, Р. Јанковић, Михајловић (од 66. Милорадовић), Митровић. Радојковић, Динчић, Николић (од 46. Пешић), Маринковић (од 66. Анђелковић).

ТОПЛИЦА- ЈАСТРЕБАЦ 2:3 (2:0)

Игралиште у Шарлинцу. Судија: Владица Миладиновић (Југбогдановац). Стрелци: 1:0 Станисављевић у 36, 2:0 Маринковић у 43, 2:1 Марковић у 52, 2:2 Тасић у 82, 2:3 Тасић у 90. минуту. Жути картони: Милошевић (Баличевац), Лукић (Јастребац).

ТОПЛИЦА: Митић, Коцић, Ранковић, Станисављевић, Д. Николић, Љ. Николић, Ђ. Николић, Јанковић, Маринковић, Стојановић, Милошевић.

ЈАСТРЕБАЦ: Ј. Стојановић, Симоновић, Мирковић, У. Ценић, Д. Ценић, Тасић, Марковић, В. Динчић, А. Динчић, А. Стојановић, Лукић.

ТАСКОВИЋИ – ПОЛЕТ (В) 3:2 (2:0)

Игралиште у Тасковићима. Судија: Александар Димитријевић (Ал. Рудник). Стрелци: 1:0 Коцић у 19, 2:0 Петковић у 43, 2:1 Симоновић у 60, 2:2 Вељковић у 77, 3:2 Стојановић у 90+3. минуту.

ТАСКОВИЋИ: Ценић, Стојановић, Милошевић, Бујић, Ристић, Петковић, Митић, Коцић, Ивановић, Крстић, Станковић (од 83. Здравковић).

ПОЛЕТ (В): Шљивић, Рајић, Симоновић, Симић, Кузмановић, Вељковић, Тодоровић, Живковић (од 84. В. Богдановић), Чекрлић, А. Богдановић, Поповић.

Фотографије: Милан Јовановић (Баличевац – Полет (Р), Инстаграм ФК Јастребац Тешица, Небојша Есперо Станковић (Тасковићи – Полет (В).