Рокада на челу: Суботинчани преузели вођство, у Добрујевцу 14 голова!

У Општинској фудбалској лиги минулог викенда одигране су утакмице 7. кола. Стрелци су били расположени па су се мреже на пет утакмица затресле чак 39 пута, у просеку 7,8. Судије су показале 12 жутих картона, од којих чак 7 на утакмици Рутевац – Гредетин, док црвених картона није било.

Права голеада била је у Добрујевцу где је пало чак 14 голова. Домаћа ОФК Слога са 11:3 савладала је Краљево које је наступило са деветорицом играча.

Моравица је у Суботинцу против Црвене звезде из Горњег Љубеша славила са 6:2.

После једног ремија и четири пораза, фудбалери Гредетина најзад су осетили сласт победе. Они су као гости савладали Рутевац резултатом 3:4.

И Јединство из Бобовишта играло је у гостима и освојило цео плен, пошто је у Горњој Пешчаници са 1:4 савладало екипу Ратара.

Младост 1955 из Моравца, која је као домаћин играла у Житковцу,  убедљиво је са 5:0, победила Јастребац 2022 из Доњег Сухотна.

Слободан је био Борац из Трњана.

После седам одиграних кола, дошло је до рокаде на челу табеле.

Прву позицију преузела је Моравица са 15 бодова, колико има и Борац на другом месту. Јединство и ОФК Слога имају по 13 бодова и заузимају 3, односно 4. место. На 5. месту је Младост 1955 са 12 бодова. Исти број бодова, али лошију гол-разлику има Јастребац 2022 који је на 6. позицији. Даље следе: 7. Ратар са 6, 8. Ц. звезда 5, 9. Рутевац 5, 10. Гредетин 4 бода, 11. Краљево без бодова.

МОРАВИЦА- ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 6:2 (2:1)

Игралиште „Шкриљац”, Суботинац. Судија: Вељко Маринковић (Сврљиг). Стрелци: 1:0 Милуновић у 18, 2:0 Милетић у 21, 2:1 М. Тодоровић у 34, 2:2 Јаковљевић у 57, 3:2 Савић у 63, 4:2 Милуновић у 65, 5:2 Стојановски у 80, 6:2 Милуновић у 82. минуту. Жути картон: Милетић.

МОРАВИЦА: Голубовић, Ж. Нешић, Ј. Нешић, Нур, Миљковић (од 38. Ристић), Илић (од 75. Јовчић), Милетић, Стевановић, Јаћимовић, Савић (од 78. Стојановски), Милуновић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: С. Тодоровић, Живић, Тасић, М. Ловренчић, Бранковић, Лазаревић, Јаковљевић, М. Тодоровић, Драговић, Маринковић.

РУТЕВАЦ – ГРЕДЕТИН 3:4 (2:1)

Игралиште „Ратко Жунић”, Рутевац. Судија: Слађан Марковић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Станојевић у 5, 1:1 Обрадовић у 26, 2:1 Томић у 32, 3:1 Петровић у 71, 3:2 Божић у 73, 3:3 Обрадовић у 88, 3:4 Божић у 84. минуту. Жути картони: Андрејевић, Миловановић, Грујић, Митровић, Лазић (Рутевац), Иванишевић, Стевановић (Гредетин).

РУТЕВАЦ: Здравковић, Грујић, Андрејевић (од 69. Лукић), Стамболић, В. Тодоровић, Грујић, Томић, Миловановић (од 57. Н. Тодоровић), Станојевић (од 57. Лазић), Радовановић (од 46. Митровић), Живковић (од 69. Петровић).

ГРЕДЕТИН: Стевановић, С. Ђорђевић (од 46. Тодоровић), Обрадовић, Гочанин, Лазић, Поповић (од 60. М. Ђорђевић), Станковић, Здравковић, М. Филиповић (од 85. В. Филиповић), Милић, Иванишевић (од 57. Божић).

OФК СЛОГА – КРАЉЕВО 11:3 (4:2)

Игралиште Слоге, Добрујевац. Судија: Милош Пејчиновић(Радевац). Стеелци: 1:0 Јовановић у 12, 2:0 Живановић у 15, 3:0 Живановић у 25, 4:0 Вукић у 26, 4:1 П. Станковић у 36, 4:2 П. Станковић у 40, 5:2 Вукић у 48, 6:2 Јовановић у 54, 7:2 Андрејећ у 65, 8:2 Јовановић у 70, 9:2 Андрејевић у 74, 9:3 Живановић у 80,10:3 Димитријевић у 83, 11:3 војиновић у 87. минуту. Жути картон: Живановић (Краљево).

ОФК СЛОГА: Вујановић, Радовановић (од 50. Димитријевић), Живановић, Јоцић, Лазаревић (од 50. Војиновић), З. Радојковић, Андрејевић, Јовановић, Вукић, Ристић, Р. Радојковић (од 50. Миљковић).

КРАЉЕВО: Живановић, Лазић, Павловић, Стаменковић, Митковић, В. Станковић, Лазаревић, П. Станковић, Димитријевић.

РАТАР – ЈЕДИНСТВО 1:4 (1:1)

Игралиште „Слатина“, Г. Пешчаница. Судија: Матија Јевтић (Житковац). Стрелци: 1:0 И. Прокић у 10, 1:1 Трифуновић у 14, 1:2 Ранђеловић у 56, 1:3 Драгићевић у 61, 1:4 Ранђеловић у 74. минуту. Жути картони: Јовановић (Ратар), Ђорђевић (Јединство).

РАТАР: Ђекић, Иванишевић, Јовановић, Стошић, Томић, Џонић (од 67. Костов), Михајловић, Милановић (од 77. Младеновић), Станковић, И. Прокић, М. Прокић (од 46. Анђелковић).

ЈЕДИНСТВО: Адамов, С. Брзаковић, Ђорђевић, Драгићевић, Трифуновић, Милошевић, Љубеновић (од 76. Стојадиновић), Ранђеловић, Стефановић, Мијаиловић (од 68. И. Брзаковић), Милошевић.

МЛАДОСТ 1955 – ЈАСТРЕБАЦ 2022  5:0 (3:0)

Стадион Мораве, Житковац. Судија: Марко Станојевић (М. Бујмир). Стрелци: 1:0 Живковић у 14, 2:0 Смиљковић у 38, 3:0 Живковић у 40, 4:0 Смиљковић у 84, 5:0 Стевановић у 89. минуту. Жути картон: Живковић (Младост 1955).

МЛАДОСТ 1955: Миленковић, Стевановић, Смиљковић, Милошевић (од 55. Дидић), Сентић, Ђорђевић, Живковић (од 66. Ристић), Трифуновић (од 79. Ђорђевић), Лазић, Димитријевић (од 79. Арсић), Петровић (од 55. Цветковић).

ЈАСТРЕБАЦ 2022: Петровић, Динић, Ф. Ранђеловић, Банковић, С. Ранђеловић (од 46. Здравковић), А. Грујић, Новковић, Маринковић, В. Грујић, М. Грујић (од 77. Милић), Милошевић (од 57. Костић).

Фотографије: Михајло Илић (Младост 1955 – Јастребац 2022).