Rezultati za ponos: 21 takmičenje – 103 medalje!

Nedavno održani džudo turnir „Sokobanja Open” u Sokobanji bio je poslednje takmičenje za članove Džudo kluba „Aleksinac” pre odlaska na zasluženi odmor. Pauza posle naporne polusezone pruža odličnu priliku da se sumiraju dosadašnji rezultati kluba.

− U prvoj polovini godine učestvovali smo na 21 takmičenju i osvojili 103 medalje – 26 zlatnih, 23 srebrne i 54 bronzane. Na regionalnim takmičenjima izborili smo 32 odličja, a na državnim prvenstvima pet medalja, uključujući jednu zlatnu i četiri srebrne. Na rang-listi Džudo saveza Srbije, klub je na 25. mestu od 120 klubova, dok naš takmičar Veljko Manojlović zauzima 24. mesto po broju osvojenih medalja. – kaže trener Bojana Stanković i naglašava da je svaka osvojena medalja značajna kao svojevrsno svedočanstvo o velikom radu i predanosti ovom sportu. − Ipak, poseban značaj imaju medalje koje su naši takmičari osvojili na državnim prvenstvima. Džudo je olimpijski sport i konkurencija je izuzetno jaka. Samim tim, činjenica da smo osvojili toliko državnih medalja govori da se u klubu zaista ozbiljno i marljivo radi. – dodaje Stanković.

Nekoliko takmičara Džudo kluba „Aleksinac” istakli su se svojim rezultatima. Lazar Stoiljković je na početku godine postao prvak regiona, a potom osvojio treće mesto na Kadetskom prvenstvu Srbije. Takođe, osvojio je treće mesto na Olimpijskim sportskim igrama učenika osnovnih i srednjih škola Srbije u Novom Sadu. Lav Petrović je bio prvi u regionu u konkurenciji starijih pionira i treći na republičkom prvenstvu. Veljko Manojlović je bio prvak regiona i treći na državnom prvenstvu mlađih pionira. Lazar Rusimović je ostvario najbolje rezultate do sada, osvojivši titulu prvaka na Školskoj olimpijadi Srbije. Od Osnovne škole „Ljupče Nikolić”, čiji je đak, dobio je specijalnu nagradu kao prvi učenik te škole koji je osvojio zlatnu medalju na ovom prestižnom nadmetanju. Takođe, Savez za školski sport opštine Aleksinac proglasio je Rusimovića za najboljeg takmičara u konkurenciji pionira na području opštine u minuloj školskoj godini.

− Ponosni smo i na rezultate dvoje naših takmičara, Petre Ristić, učenice Osnovne škole „Desanka Maksimović” u Katunu, i Vuka Petrovića, učenika aleksinačke Osnovne škole „Vožd Karađorđe”, koji su u svojim školama proglašeni za sportiste generacije. – ističe Stanković.

Nakon letnje pauze, klub će započeti intenzivne pripreme za organizovanje međunarodnog turnira „Aleksinac Open” koji je zakazanza 7. septembar.

Fotografije: Lična arhiva.