Радевчани водили па стали, пораз Јастрепца и Слоге

У 17. колу Окружне фудбалске лиге клубови са подручја алексиначке општине забележили су један реми и два пораза.

На стадиону Мораве у Житковцу, фудбалери Полета из Радевца одмерили су снаге са Радничким из Кочана. Радевчани су повели су голом Милићевића у 9. минуту, а гости су десет минута пре краја поготком Владимирова поравнали резултат.

На гостовању у Рожини, где је играо против Наисуса, Јастребац из Тешице претрпео је убедљив пораз од 3:0. Фудбалери Слоге из Кормана играли су у Балајинцу против лидера првенства, Земљорадника, и изгубили са 4:1.

Детаљ са утакмице ФК Наисус Рожина и ФК Јастребац Тешица (извор фотографије: Инстаграм станица ФК Јастребац Тешица, аутор: @ga_ngu_la2001.

Јовановац: Слога – Топлица (Шарлинац) 8:1,
Баличевац: Баличевац – Рад (Мерошина) 1:3,
Чечина: Моравац – Моравац (Заплањска Топоница) 1:0, и
Русна: Победа – Борац (Азбресница) 3:1.

У овом колу слободни су били Тасковићи.

Земљорадник је и даље на лидерској позицији, сада са 41 бодом, испред Полета из Радевца који је други на табели са 33 бода. Јастребац је петој позицији са 29 бодова, док је Слога из Кормана 14. са 11 бодова, колико има и Моравац (ЗТ) на 13. месту.

ПОЛЕТ- РАДНИЧКИ 1:1 (1:0)

Стадион Мораве, Житковац. Гледалаца: око 50. Судија: Владица Миладиновић (Југбогдановац). Стрелци: 1:0 Милићевић у 9, 1:1 Владимиров у 80. минуту. Жути картони: Н. Бабић (Полет), Илић, Н. Тасић, Миленковић (Раднички). Црвени картон: Владимиров (Раднички) у 90. минуту.

ПОЛЕТ: Маријановић, Милићевић, Петровић, Стевановић, Милошевић, Николић (од 70. Басаиловић), Динчић, Пешић, Н. Бабић, Ђорђевић (од 82. Миљковић), Пејчиновић.

РАДНИЧКИ: Стаменковић, Миленковић (од 73. Мицић), Спасић (од 73. М. Тасић), Владимиров, Матић, А. Милошевић (од 68. Гавазовић), М. Милошевић, Ћеримовић (од 46. Илић), Марко Вучковић, Аритоновић, Н. Тасић.

ЗЕМЉОРАДНИК – СЛОГА (К) 4:1 (3:0)

Игралиште у Балајинцу. Судија: Бранимир Радовановић (Параћин). Стрелци: 1:0 Стојановић у 1, 2:0 Радојловић (из пенала) у 23, 3:0 Вујић у 30, 3:1 Милојић (из пенала) у 51, 4:1 Петковић у 78. минуту. Жути картон: Стојиљковић (Полет).

ЗЕМЉОРАДНИК: Величковић, Илић, Бранковић (од 46. Стефановић), Денкић, Петковић (од 76. Ђорђевић), Вујић (од 46. Милојић), Стојановић, Стевановић, Радојловић, Станковић, Митић (од 46. Бабовић, од 71. Петковић).

СЛОГА (К): Стојковић, Стојиљковић, Димитријевић, Ђорђевић, Стевановић, Николић, М. Прокић, Војиновић, Рајковић, И. Прокић, Радојковић.

Фотографије: Милан Јовановић (Полет – Раднички).