Радевчани оверили шампионску титулу

У Општинској фудбалској лиги протеклог викенда одиграни су мечеви 21. кола.

На свом терену у Радевцу, у мечу који није имао такмичарски значај, фудбалери Полета са 4:2 победили су тим Борца из Трњана и тако још једном оверили шампионску титулу.

Као домаћин, Шкриљац из Брадарца је у Суботинцу препустио плен Напретку 2012 из Крушја који је славио са 1:2. Три бода на свој конто уписала је и ОФК Слога која је у Добрујевцу са 3:2 победила Црвену звезду из Горњег Љубеша. Меч у Витошевцу између Полета и Темпа из Мозгова није одигран јер гости нису допутовали, па је регистрован службеним резултатом (3:0) у корист домаће екипе. Такође, службеним резултатом (3:0) али у корист гостију регистрована је и утакмица у Вукашиновцу између истоимене екипе и Рутевца. Разлог: домаћа екипа је у 46. минуту, при резултату 0:2, остала са шесторицом играча на терену.

Јединство из Бобовишта било је слободно у овом колу.

А како изгледа табела после 21. кола?

На лидерској позицији је Полет из Радевца са 50  бодова. Други је Полет из Витошевца са 43 бода, Црвена звезда је трећа са 40 бодова, са бодом мање на четвртом месту је ОФК Слога, док је Шкриљац на петој позицији са 37 бодова. Следе: шести Борац са 23 бода, седми Напредак 2012 са бодом мање, на осмом месту је Јединство са 17 бодова, девети је Вукашиновац са 14 бодова, десети је Рутевац са бодом мање, а последње, 11. местo заузима Темпо са три бода.

ПОЛЕТ (Р) – БОРАЦ 4:2 (3:0)

Игралиште Кључ,  Радевац. Судија: Сава Стефановић (Житковац). Стрелци: 1:0 Стаматовић у 29, 2:0 Стаматовић у 36, 3:0 Д. Јовановић у 44, 3:1 Вељковић у 55, 3:2 Станковић у 70, 4:2 Стаматовић у 80. минуту. Жути картон: Илић (Борац).

FK PoletПОЛЕТ (Р): Пејчиновић, Д. Јовановић, Петровић, Николић (од 30. Стојковић) , Станишић, Ракић, Гојковић, Агатоновић, Стаматовић, Динић, Дабарчић (од 46. Миљковић) .

fkboractrnjaneБОРАЦ: Грујић, Живковић, Грујић, Илић, Новаковић, Милошевић, Вељковић, Милојковић, Станковић, Ђорђевић.

Радевчани су апсолутно доминирали, поготово у првом полувремену. Трњанци, којој су на овој утакмици наступили са играчем мање, тргли су се тек у наставку и постигли два гола, али то није било довољно за преокрет. У 80. минуту Стаматовћ се трећи пут уписао у стрелце и поставио коначан резултат.

Фотографије: Милан Јовановић.