Прекиди на Руднику и у Баличевцу, Радевчани пола туцета у мету!

Од осам утакмица 15. кола Окружне лиге Нишавског округа две су прекинуте.

Меч на Алексиначком Руднику, где су играли Рудар 2016 и Раднички из Кочана, прекинут је у 18. минуту при резултату 0:0. Минут пре тога, судија Вељко Савић због насилног понашања показао је директан црвени картон играчу гостију Мицићу. Нездовољни оваквом одлуком гости су напустили терен.
Утакмица у Баличевцу између истоимене екипе и Моравца из Чечине (2:2) прекинута је у надокнади времена, пошто је дошло до опште туче и упада публике на терен.

А, на стадиону Мораве у Житковцу, у сусрету два Полета, из Радевца и из Витошевца, Радевчани су декласирали госте и испратили их са пола туцета голова у мрежи. Андрија Динчић (на слици), који је у минулом колу дао два гола, сада је постигао хет-трик, а по један погодак додали су Митровић, Стевановић и Петровић.

Јастребац из Тешице и Слога из Кормана играли су у гостима и нису освојили бодове. Тешичани су у Јовановцу изгубили од тамошње Слоге са 4:2, а истим резултатом поражени су и Корманци који су у Шарлинцу имали дуел са Топлицом.

Тасковићи: Тасковићи – Арбанасце 3:1,
Малошиште: Малошиште – Борац (Азбреснице) 5:0, и
Рожинана: Наисус – Мекиш 8:3.
Слободан је био Рад из Мерошине.
Према незваничној табели, на лидерској позицији је Рудар2016 са 38 бодова, колико има и Малошиште на 2. месту. Што се осталих екипаса подручја Фудбалског савеза општине Алексинац тиче, пласман је следећи: Полет из Радевца је 8. са 22 бода, Јастребац заузима 9. место са 19 бодова, Полет из Витошевца је на 13. позицији са 10, а Слога из Кормана 14. са 8 бодова.

ПОЛЕТ (Р) – ПОЛЕТ (В) 6:0 (1:0)
Стадион Мораве, Житковац. Гледалаца: 40. Судија: Стефан Милићевић (Моравац). Стрелци: 1:0 Митровић у 36, 2:0 Динчић у 47, 3:0 Стевановић у 57, 4:0 Динчић у 79, 5:0 Петровић у 86, 6:0 Динчић у 89. минуту. Жути картон: Петровић (Полет – Р).

ПОЛЕТ (Р): Пејчиновић, Ишпановић (од 46. Маринковић), Петровић, Стевановић, Милошевић (од 68. Стевановић), Р. Јанковић, Михајловић, М. Радојковић, Митровић (од 68. Николић), Н. Радојковић (од 77. Анђелковић), Динчић.

ПОЛЕТ (В): Шљивић, Рајић, Симоновић (од 75. В. Богдановић), Симић, Кузмановић, Живковић, Динић, А. Богдановић, Чекрлић, Маловић (од 74. Ђорђевић), Николовски (од 73. Зоркић).

РУДАР 2016 – РАДНИЧКИ 1924 0:0 (прекид у 18. минуту)
Градски стадион, Ал. Рудник. Гледалаца: око 100. Судија: Вељко Савић (Биљег). Црвени картон: Мицић (Раднички 1924) у 17. минуту.

РУДАР 2016: А. Ристић, Славнић, Стевановић, Ивановић, Ђурић, Станковић, Гојковић, М. Земљак, Лазић, Костић, Стојановић.

РАДНИЧКИ 1924: Стаменковић, Цакић, Мицић, Вучковић, Владимиров, С. Аритоновић, Ђорђевић, Милошевић, Д. Аритоновић, Гавазовић, Ћеримовић.

СЛОГА (Ј) – ЈАСТРЕБАЦ 4:2 (1:0)
Игралишре у Јовановцу. Судија: Марко Марковић (Ниш). Стрелци: 1:0 В. Јовановић у 27, 2:0 Денић у 52, 2:1 Н. Ценић у 55, 3:1 В. Јовановић у 57, 4:1 Станковић у 81, 4:2 Марковић у 88. минуту. Жути картони: Тошић, Данијел Пешић, Бојковић (Слога), Лукић, Марковић, А. Динчић, Костић, Тасић, Крстић.

СЛОГА (Ј): Динчић, Денић, А. Стојановић (од 64. М. Стојановић), Данијел Пешић, Миловановић, В. Јовановић (од 75. Станковић), Увалин (од 81. М. Јовановић, Станковић, Тошић, Бојковић, Дејан Пешић.

ЈАСТРЕБАЦ: Стојановић, А. Динчић (од 54. Крстић), Н. Ценић, Костић, У. Ценић, Д. Ценић, Тасић, Марковић, Ђорђевић, В. Динчић, Лукић.

ТОПЛИЦА – СЛОГА (К) 4:2 (2:0)
Игралиште у Шарлинцу. Судија: Стефан Ивановић (Мерошина). Стрелци: 1:0 Николић у 11, 2:0 Маринковић у 33, 2:1 Недељковић у 65, 3:1 Маринковић у 78, 3:2 Стојиљковић у 83, 4:2 Маринковић у 90. минуту. Жути картони: Михајловић, Бркић (Слога).

ТОПЛИЦА: Милан Митић, Стојановић, Коцић (од 60. Н. Маринковић), Станисављевић (од 60. Милошевић), Д. Николић, Стојиљковић, Николић, Јанковић, Л. Маринковић, Марко Митић (од 80. Стајић), Савић (од 70. Ђ. Николић).

СЛОГА (К): Бркић, Стојиљковић, Стојковић, Недељковић, Ђорђевић, Радојковић, Илић, Војиновић, Mихајловић, Рајковић, Китановић (од 55. Маринковић).

Фотографије: Михајло Илић

Један коментар

1. Naravno da su gosti napustili teren, pa sudije su dno dna, gura secl rudar svim silama i veci rang, a i zna se ko stoji iza toga..Sramota