Prekid u Tešici, trijumf Kormanaca i Palilule

U 22. kolu Okružne fudbalske lige aleksinački klubovi su zabeležili tri pobede i jedan nerešen rezultat.

Na Aleksinačkom Rudniku OFK Rutevac je remizirao protiv Moravca iz Čečine – 1:1. Gosti su poveli u prvom poluvremenu, a u finišu prvog dela domaća ekipa je izjednačila rezultat.

U Tešici, gde su igrali Jastrebac i Radnički iz Kočana, bilo je uzbudljivo i neizvesno do samog kraja utakmice. Tešičani su dva puta uspeli da poravnaju rezultat, a kada je sudija u 90. minutu pokazao na belu tačku za domaći tim , gosti su napustili teren. Shodno pravilima igre, ovaj meč će biti registrovan službenim rezultatom 3:0 u korist Jastrepca.

Na gostovanju u Donjoj Rasovači, Sloga iz Kormana je pobedila Rasovaču sa 2:3 i osvojila zlata vredne bodove u borbi za opstanak. Kormanci su dva puta uspeli da izjednače rezultat i da do kraja prvog dela postignu gol i preokrenu rezultat u svoju korist. Dvostruki strelac za Slogu bio je Stanimirović, a jedan gol dao je Stojiljković.

FK Sloga Korman

I Palilula iz Aleksinca osvojila je ceo plen na gostovanju u Rusni gde je pobedila Pobedu sa 1:2. Aleksinčani su početkom drugog dela poveli sa 0:1, da bi potom desetak minuta kasnije povisili na 0:2. U samom finišu meča, u 87. minutu, domaća ekipa je smanjila na 1:2.

Evo i ostalih rezultata.

Taskovići: Taskovići – Baličevac 4:2,

Svrljig: Svrljig – Radnički (Čapljinac) 3:0, i

Zaplanjska Toponica: Moravac – Borac (Azbresnica) 1:0.

Meč Elid – Doljevac je odložen, a u ovom kolu slobodna je bila Mladost iz Batušinca.

Na vodećoj poziciji sa 51 bodom je i dalje Doljevac. Što se tiče klubova sa područja opštine Aleksinac, situacija je sledeća: OFK Rutevac je na šestom mestu sa 32 boda, Jastrebac je osmi sa 30 bodova, koliko ima i Palilula na devtom mestu, dok je Sloga na 12. poziciji sa 23 boda.

RASOVAČA – SLOGA 2:3 (2:3)

Igralište Svete Petke, Donja Rasovača. Sudija: Aleksandar Jovanović (Belotinac). Strelci: 1:0 N. Dinić u 25, 1:1 Stojiljković u 30, 2:1 Stamenković u 32, 2:2 Stanimirović u 42, 2:3 Stanimirović u 45. minutu. Žuti kartoni: Živković, Stamenković, Dikić, Ilić (Rasovača), Vojinoić (Sloga).

RASOVAČA: Marinković, N. Živković, D. Živković (od 68. K. Ilić), Milovanović, Disić, Dikić, N. Dinić (od 65. A. Ilić), M. Dinić, A. Dinić, Stamenković, Stojanović.

SLOGA: Nedeljković, Đorđević, Stojković, Anđelković, M. Stevanović, Dimitrijević (od 65. D. Stevanović), Vojinović, Prokić, Stanimirović, Jovanović, Stojiljković (od 89. Janković).