Реми Мораве против лидера првенства

Дерби сусрет 19. кола Зоне Центар одигран је јуче на стадиону у Житковцу између Мораве и лидера првенства и јесењег шампиона, ОФК Брзог Брода. Због повреда, короне и парних картона, Морава је на овој утакмици наступила без чак седморице махом стандардних протимаца. Међутим, захаљујући великом залагању свих играча и жестокој борби, Житковчани су успели да освоје бод.

Морава је стигла до предности у 68. минуту поготком капитена Слободана Јанковића. Он је из слободног ударца са 25 метара упутио прави пројектил који је голману гостију пролетео и кроз руке и кроз ноге и завршио у мрежи. Гости су поравнали резултат у 76. минуту.

Дакле, Морава – ОФК Брзи Брод 1:1 (0:0).

− Више сам него задовољан залагањем и игром коју смо приказалииако смо наступили значајно ослабљени, каже за наш портал тренер Мораве Предраг Пеца Ђорђевић. – У првом полувремену, може се рећи, били смо равоправни; имали смо две лепе шансе, а гости једну колосалну прилику али су промашили. У другом делу утакмице ми смо били много бољи. У прва три кола, по некој мојој математици, рачунао сам на неки бод више. Међутим, због сплета различитих околности, короне и уопште ситуације која нас прати, можемо бити задовољни досадашњим учинком. У првом колу смо победили екипу Наисуса, а онда смо забележили два ремија, против Малошишта и сада против Брзог Брода − вели Ђорђевић.

И дерби сусрет у Горњем Матејевцу између Јединства и Пуковца завршен је ремијем – 1:1, као и  утакмица ОФК Ниш – Малошиште где је такође било 1:1.

У Балајинцу Земљорадник је са 5:2 славио против Наисуса из Рожине, док је Рудар у Јелашници  поражен од Наших крила из Белотинца са 1:3. Меч Буковик – Делијски вис из Ниша играће се 7. априла. У овом колу слободни су били ОФК Напредак 1929 из Алексинца и Орљане.

На челу табеле су ОФК Брзи Брод и Пуковац са по 38 бодова, Морава је на шестом месту са 26 бодова, а ОФК Напредак заузима седму позицију са 19 бодова.

Фотографије: Оливер Стефановић