После драме подела плена

У оквиру петог кола Прве лиге – Исток, рукометаши РК Алексинац играли су синоћ на свом паркету против Јединства 1974 из Крњева.

На полувремену гости су имали два гола предности (10:12), на крају после велике клацкалице и праве драме у самом финишу, нерешено – 28:28.

− Остаје жал што нисмо освојили и други бод − каже Бојан Стефановић Кузе, тренер РК Алексинац. − На жалост, нисмо успели да реализује неколико чистих контранапада и зицера, што је, можда, и пресудно утицало на ток утакмице. Ипак, чини се да је нерешен резултат најреални исход овог за обе екипе тешког меча − додаје Стефановић.

У алексиначкој екипи најефикаснији је био Вељко Вељовић са девет голова.

После овог кола Алексинац је на деветом месту са три бода.

У следећем колу рукометаши Алексинца путују у Лесковац на меч против другог тима Дубочице 54.

Рукометашице играју у среду

Рукометашице Женског рукометног клуба Алексинац играће у среду на свом паркету против екипе Бора. Ради се о утакмици 5. кола Прве лиге – Исток, а меч почиње у 19 сати.

АЛЕКСИНАЦ – ЈЕДИНСТВО 1974 28:28 (10:12)

Хала спортова, Алексинац. Судије: Марјан Стефановић, Милош Радојичић (Лесковац). Седмерци: Алексинац 0, Јединство 5 (4). Искључења: Алексинац 10, Јединство 6 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Станојић, Нисић 2, Ристић 6, Вељовић 9, Бојовић 3, Величковић 1, Цако 1, Спасовски, Тривунац 2, Пејић 3, Милановић 1, Недељковић, Стевановић, Ивановић, Пекас.

ЈЕДИНСТВО 1974: Влаховић, Ристић 6, Цветковић 2, Михајловић 3, Марковић 1, Стојићевић 1, Радојичић, Ђорђевић 5, Петровић 7, Новаковић 3, Сладић, Милетић, Радивојевић.

Фотографије: РК Алексинац