Пораз Тешичана у надокнади времена, Радевчани ишчупали бод

Два пораза и реми – то је биланс окружних лигаша са подручја алексиначке општине у првом пролећном колу.

Дерби сусрет одигран је у Тешици између Јастрепца и јесењег шампиона, Земљорадника из Балајинца. Гости су повели у 21. минуту голом Петковића и тако је било све до 81. минута када је Никола Ценић поравнао резултат. У другом минуту судијске надокнаде времена гости су поготком Стефановића стигли до победе – 1:2.

У Корману Слога је поражена од Баличевца са 1:3. Корманци су стекли предност  голом Марковића у 30. минуту. Међутим, радост је кратко трајала, јер су гости три минута касније поготком Стаменковића из пенала изједначили. У 33. минуту исти играч повисио је на 1:2, а коначан резултат поставио је „резервиста” Марко Микић у 67. минуту – 1:3.

Наш трећи представник у овом рангу, Полет из Радевца, на гостовању у Јовановцу, где је играо против Слоге,  ишчупао је бод – 2:2. У 40. минуту Милош Станковић је донео предност домаћинима, да би потом у 50. минуту дуплирао предност. Радевчани су успели да за два минута изједначе резултат; најпре је Андрија Динић у 65. минуту затресао мрежу голмана Младеновића, а затим се у листу стрелаца уписао и Вељко Маринковић.

Остали резултати 16. кола:

Шарлинац: Топлица – Борац (Азбресница) 2:2,
Заплањска Топоница: Моравац – Победа (Русна) 2:3, и
Тасковићи: Тасковићи – Моравац (Чечина) 1:2.

Меч у Кочану између Радничког и Наисуса из Рожине биће одигран у четвртак. Слободан је био Рад из Мерошине.

На челу табеле и даље је Земљорадник са 38 бодова, испред Полета на другом и Борца на трећем месту са по 32 бода. Четврти је Јастребац са 29 бодова, док је Слога из Кормана на 14. месту са 11 бодова, колико има и Моравац из Заплањске Топонице на 13. позицији.

ЈАСТРЕБАЦ – ЗЕМЉОРАДНИК 1:2 (0:1)

Игралиште Јастрепца у Тешици. Судија: Марко Марковић (Ниш). Стрелци: 0:1 Петковић у 21, 1:1 Никола Ценић у 81, 1:2 Стефановић у 90+2. минуту. Жути картони: Н. Ценић (Јастребац), Срејић (Земљорадник).

ЈАСТРЕБАЦ: У. Ценић, Јоцић, Н. Ценић, Мирковић, Поповић, Филиповић, Тасић (од 60. Илић), Стојановић (од 86. В. Динчић), Д. Ценић, Лукић, А. Динчић.

ЗЕМЉОРАДНИК: Величковић, Илић, Станковић, Бранковић, Петковић, Јовановић (од 46. Бабовић), Милојић, Вујић, Пејчић (од 65. Стефановић), Стевановић (од 46. Срејић), Радојловић.

СЛОГА (К) – БАЛИЧЕВАЦ 1:3 (1:2)

Игралиште Слоге у Корману. Судија: Жељко Стоилков (Алексинац).Стрелци: 1:0 Марковић у 30, 1:1 Стаменковић (из пенала) у 33, 1:2 Стаменковић у 38, 1:3 Марко Микић у 67. минуту. Жути картони: Недељковић, Стевановић (Слога), Милић (Баличевац).

СЛОГА: Недељковић, Стојиљковић (од 65. Јанаћковић), Стојковић, Ђорђевић, Стевановић, Анђелковић (од 76. Димитријевић), М. Прокић (од 46. Радојковић), Рајковић, Марковић, И. Прокић, Николић (од 46. Војиновић).

БАЛИЧЕВАЦ: В. Микић, Чакић (од 65. М. Микић), У. Микић, Јовановић, Тодоровић, Павловић, М. Микић, Стаменковић, Н. Илић (од 65. Миленковић), Алић, Милић (од 70. М. Илић).

СЛОГА 1980 – ПОЛЕТ (Р) 2:2 (1:0)

Игралиште Слоге у Јовановцу. Судија: Марко Марковић (Ниш). Стрелци: 1:0 Станковић у 40, 2:0 Станковић у 50, 2:1 Динчић у 65, 2:2 Маринковић у 67. минуту. Жути картони: Вукадиновић (Слога), Милошевић, Михајловић, Динчић, Ристић (Полет).

СЛОГА: Младеновић, Миленковић, Стојановић, Миловановић, Пешић, Мићић, Јанковић, Станковић, Увалин, Илић (од 46. Вукадиновић), Банковић (од 78. Јовановић).

ПОЛЕТ: Пејчиновић, Милићевић, Николић, Ристић, Милошевић, Пешић, Михајловић, Радојковић, Н. Бабић (од 46. Маринковић), Динчић, Обрадовић (од 46. Басаиловић).

Фотографије: Милан Јовановић и Инстаграм ФК Јастребац