Nikolić odličan na državnom prvenstvu

Atletičar aleksinačkog Napretka Marko Nikolić osvojio je dve medalje na Prvenstvu Srbije koje je u subotu i nedelju održano u Kruševcu.

U trci na tri hiljade metara, Nikolić je osvojio drugo mesto i srebrnu medalju sa vremenom od 8 minuta 50 sekundi i 10 stotih. Time je popravio svoj lični rekord za 13 sekundi, a rezultat iz ove sezone za 40 sekundi.

Drugog dana, u trci na pet hiljada metara osvojio je treće mesto i bronzanu medalju sa rezultatom 15 minuta 37 sekundi 26 stotih. I ovo je novi lični rekord koji je popravljen za 90 sekundi.
Ovi rezultati predstavljaju veliki uspeh za Marka Nikolića, Atletski klub Napredak i Markovog trenera Predraga Kostića.

‒ Osvojiti dve medalje na državnom prvenstvu uopšte nije lako i ovo je svakako kruna sezone na stazi. Iako nisam bio na samom takmičenju, Marko je ispoštovao sve instrukcije koje je dobio. Krajem septembra očekuju nas novi izazovi i početak sezone kroseva ‒ rekao je za naš portal trener Predrag Kostić.