Напредак поражен у Чачку

Кошаркаши алексиначког Напретка доживели су пораз у оквиру Плеј-аута Друге мушке лиге Србије. На гостовању у Чачку, боља је била екипа Железничара са 116:95 (36:29, 31:23, 20:22, 28:22). Била је ово претпоследња утакмица у сезони.

Питање победника било је одлучено већ у првом полувремену. Шутерски веома расположени, Чачани су након 20 минута игре имали предност од 67:52.

У трећој деоници Напредак је био нешто равноправнији противник, да би у последњој домаћин додао гас и убедљиво славио.

Како је већ раније остао без својих шанси за опстанак у Другој лиги, меч последњег кола за Напредак ће бити без такмичарског значаја. У суботу у Алексинац долази тим Клика из Ариља, који је однео победу у првом окршају пре неколико недеља.