Напредак остварио четврту победу у низу

Кошаркаши Напретка Металка Мајур савладали су Беовук 72 96:85 (22:25, 24:27, 25:23, 26:11). Алексинчани, који су били фаворити на овом мечу, до победе су дошли нешто теже него што се очекивало. Гости су били у предности током већег дела сусрета у Алексинцу, а преокрет се десио у последњим минутима утакмице.

Играчима алексинаког тима највише проблема задавао је скок у нападу противника, као и велики број безидејних напада на другој страни. Терет утакмице, пре свих, изнео је млађи део Напретковог састава. Најефикаснији био је Вук Васић, који је са 24 поена и 13 скокова поново био један од кључних играча свог тима. Следили су га: Ђорђе Ђокић 18 (7 ас.) и Лука Шебрек 16 (10 ск.). Запажену партију пружио је и Никола Раичевић. Капитен домаћег тима на терену је провео 31 минут и за то време уписао 16 поена и 9 асистенција.

Напредак је тако дошао до четврте узастопне победе у Плејауту Друге мушке лиге Србије, која га је сврстала на прву позицији на табели. Екипа Беовука је још раније остала без својих шанси за опстанак у овом рангу такмичења.

Наредни меч, последњи у сезони, алексиначки кошаркаши одиграће против Житко баскета у Београду.