Напредак опет победио; Тесан пораз Јастреба

Кошаркаши Напретка остварили су и другу победу у Првој регионалној лиги. Након 40 минута игре у алексиначкој Хали спортова, савладан је Топличанин из Прокупља 69:63 (22:18, 17:16, 15:12, 15:17).

Алексинчани су током овог сусрета углавном били у предности. Тако је било и у самој завршници, у којој нису дозволили противнику да меч уведе у неизвесну завршницу. Била је ово друга узастопна победа за Напредак, након уводна два пораза у сезони.

Домаћи тим је до победе предводио Митровић са 25 поена. Двоцифрени учинак имали су и Миладиновћ 17, односно Џунић 11 поена.

Напредак ће у петом колу гостовати екипи Мариноса, која има учинак од једне победе и три пораза. Нишки тим предводе бивши чланови Напретка. На терену су то Шикман и Митић, а са клупе тренер Дамјановић.

______________________________________________________________________________________________________

ЈАСТРЕБ ТЕСНО ПОРАЖЕН

Након одличног старта у Другој регионалној лиги и две победе, играчи Јастреба доживели су пораз у Сокобањи 61:60 (18:13, 16:13, 15:17, 12:17).

Лоше одиграно прво полувреме коштало је Алексинчане победе у овој утакмици. Уследило је знатно боље издање у наставку меча, али Јастреб није успео да дође до нове победе.

Након три одиграна кола, алексиначки тим има две победе уз један пораз. Наредни противник биће му Младост Весна из Беле Паланке. Овај меч играће се у Хали спортова у Алексинцу.