Морава није сачувала предност, у мрежи Напретка пола туцета!

У последњем јесењем колу Зоне Центар оба наша представника су поражени.

Морава је на свом стадиону у Житковцу поделилила мегдан са Јединством из Горњег Матејевца, једним од аспираната за сам врх табеле. У првом делу ове борбене и интересантне утакмице, мреже су мировале.

У наставку Житковчани су заиграли офанзивније. Најпре је Славко Ђорђевић имао прилику да из пенала обезбеди вођство, али је лопта пролетела изнад пречке. У 62. минуту Коста Јевремовић је са ивице шеснаестерца шутирао, голман гостију Павић је одбио лопту коју је потом захватио Михајло Цветковић и погодио мрежу. Из контре Матејевчани су у 68. минуту преко Милошевићастигли до егала. Четири минута касније, још једна брза контра и погодак Миљковића за 1:2. Након тога, Михајло Цветковић је имао изванредну шансу, али је голман Павић био на месту. У финишу меча, Морава је кренула у жестоку офанзиву, а гости су вребали прилику из контре. Минут пре краја, опет из контранапада, Миљковић је поставио коначан резултат, Морава – Јединство 1:3.

А подмлађени састав ОФК Напретка 1929 играо је у Балајинцу против Земљорадника и претрпео још једна тежак пораз – домаћини су славили са 6:0!

Брзи Брод: ОФК Брзи Брод – Наша крила (Белотинац) 5:1,
Сврљиг: Сврљиг – Палилулац (Ниш) 3:1,
Пуковац: Пуковац – Орљане 6:4,
Ниш: ОФК Ниш – Буковик (Ражањ) 6:1,
Медошевац: Младост – Цар Константин (Ниш) 5:1, и
Ниш: Раднички (Кнез Село) – Младост (Батушинац) 0:6.

ОФК Брзи Брод је јесењи шампион са 41 бодом, испред Јединства из Горњег Матејевца које је на другом месту са шест бодова мање.

Морава ће зимовати на 10. месту са 19 бодова, а Напредак на самом дну табеле са три бода.

МОРАВА – ЈЕДИНСТВО (ГМ) 1:3 (0:0)

Стадион Мораве, Житковац. Судија: Братислав Јовић (Ниш). Стрелци: 1:0 Цветковић у 62, 1:1 Милошевић у 68, 1:2 Миљковић у 72, 1:3 Миљковић у 89. минуту. Жути картони: Симић, А. Ристић (Морава), Недељковић (Јединство).

МОРАВА: А. Ристић,Ђ. Јанковић, Коцић, Поповић, Јевремовић, Лазаревић (од 84. Димитријевић), Цветковић, Стефановић (од 46. Ђорђевић), Симић (од 76. Петровић), Николић, С. Јанковић.

ЈЕДИНСТВО (ГМ): Павић, Гоцић, Недељковић (од 90+1.) Милојевић, Цојић, Миљковић, Митић, Милошевић, Цекић, Љубисављевић, Цветковић (од 69. Мијатовић), Мршевић.

ЗЕМЉОРАДНИК – ОФК НАПРЕДАК 1929 6:0

Игралиште Земљорадника, Балајинац. Судија: Владимир Милосављевић (Сврљиг). Стрелци: 1:0 Јовановић у 32, 2:0 Јовановић у 40, 3:0 Јовановић у 44, 4:0 Андрејић у 79, 5:0 Момчиловић у 84, 6:0 Пејчић у 86. минуту. Жути картони: Пејчић (Земљорадник), Ђокић, Арсић (ОФК Напредак).

ЗЕМЉОРАДНИК: Благојевић, М. Петковић (од 46. Срејић), Илић, Стевановић, А. Петковић (од 46. Пејчић), Милојић, Андрејић, Мустафић (од 80. Момчиловић), Јовановић, Вујић (од 46. Ђорђевић), Милојевић.

ОФК НАПРЕДАК: Тацевић, Ђокић (од 78. Николић), Станојевић, Видановић (од 46. Гогић), Стојановић, Л. Јанковић, Смиљковић (од 85. И. Ловренчић), А. Јовановић, Вељковић, Арсић, Д. Јовановић (од 78. Петровић).

Фотографије: Михајло Илић (Морава – Јединство)