Морава без бодова са играчем мање, пораз Напретка после девет тријумфа

Фудбалери Мораве играли су јуче у Житковцу против ОФК Ниша и претрпели пораз.

Морава је наступила без резервних играча, а већ у 15. минуту дошло је до повреде Марјановића.

Иако са играчем мање, Житковчани су у 25. минуту преко Слободана Јанковића дошли до предности. Два минута касније, сумњив фаул на око 18 метара од гола Мораве. Играчи и публика бурно су реаговали на ову одлуку судије Мијаиловића, а гости су из непостојећег прекршаја поравнали резултат. У финишу првог полувремена опет бурне реакције домаћих играча и публике: играч гостију у шеснаестерцу је играо руком, али се судија није огласио.

У другом делу бројчано надмоћније Нишлије диктирале су темпо. У 66. минуту Петровић је повисио на 1:2, да би минут пре краја Мирчић савладао Младеновића и тако поставио коначан резултат, Морава – ОФК Ниш 1:3.

ОФК Напредак 1929 поражен је јуче у Белотинцу од екипе Наших крила резултатом 3:0.

То је први пораз изабраника тренера Далибора Петровића после заиста сјајног низа од девет тријумфа заредом.

− По приказаној игри нашег тима, резултат је помало и нереалан, али и то је фудбал. − каже у изјави за наш портал тренер ОФК Напретка, Далибор Петровић. − Моји момци су ушли у утакмицу јако и на почетку смо били бољи тим. Створили смо пар изгледних шанси, међутим срећа је била мало више на страни противника који је консолидовао своје редове и у 26. минуту дошао у вођство. После тога, шансе за гол пропустили су Милуновић, Зека и Тасић − наводи наш саговорник. − На почетку другог полувремена имали смо иницијативу, међутим опет због благе конфузије у одбрани у 59. минуту примили смо гол. Преузели смо иницијативу, имали смо лопту у поседу и игру,  и ређали шансе преко Зеке, Милуновића, Алексе Јовановића, Ђокића, Вељковића који је промашио букално празан гол са свега пет метара… Како је цела екипа била подређена нападу, домаћи су из контре у 90+1. минуту постигли трећи гол. То је превелик резултат. Моји момци су оставили срце на терену и да кажем оно што је најважније: у тиму је чак осам играча који имају по 16 година, од којих су четворица стартери. Та, могу рећи, још увек деца играју по 90 минута два дана заредом, јер наступају и у Другој кадетској лиги ФС РИС. Тако да је дошло и до извесног замора тих момака који представљају највеће благо и велику будућност Напретка и алексиначког и српског фудбала − истиче тренер Петровић.

Пуковац: Пуковац – Сврљиг 2:1.

Четири кола пре краја првенства, на лидерској позицији је ОФК Брзи Брод са 67 бодова, испред Наших крила која су на другом месту са 55 бодова. ОФК Напредак заузима 11. место са 31 бодом, док је Морава на 14. позицији са шест бодова мање.

МОРАВА – ОФК НИШ 1:3 (1:1)

Стадион Мораве, Житковац. Судија:Никола Мијајловић. Стрелци: 1:0 Јанковић у 25, 1:1 Гаврић у 27, 1:2 Петровић у 66, 1:3 Мирчић у 89. минуту. Жути картони: Јанковић, Коцић, Симић (Морава), Мирчић (ОФК Ниш).

МОРАВА: Младеновић, Д. Петровић, Марјановић, Новковић, Стевић, Милошевић, С. Петровић, М. Петровић, Симић, Коцић, Јанковић.

ОФК НИШ: Илић, Крстић, Петровић, Нешић, Гаврић, Динов, Ивановић (од 56. Гоцић), Милић, Чукић, Танић (од 46. Мирчић), Јовановић.

НАША КРИЛА – ОФК НАПРЕДАК 1929 3:0 (1:0)

Игралиште у Белотинцу. Судија: Богдан Илић. Стрелци: 1:0 Марковић у 26, 2:0 Марковић у 59, 3:0 Николић у 90+1. минуту. Жути картони: Зека, Стојановић, Јовановић (ОФК Напредак).

НАША КРИЛА: Вељковић, Перовић, Станојевић, Марковић, Петровић (од 58. Стевановић), Миљковић, Марковић (од 87. Ранђеловић), Тасић (од 65. Цветковић), Стојковић, Николић, Манојловић.

ОФК НАПРЕДАК 1929: Пејчиновић, Ђокић, Стојановић (од 72. Јовановић), Зека, Тасић, Милуновић, Паприца (од 60. Пејковић), Андрејевић (од 60. Гогић), Н. Цандер,Смиљковић (од 84. Вељковић), М. Цандер.

Фотографије: Михајло Илић (Морава – ОФК Ниш), Архива Алпрес.рс