Kiks Radevčana posle dva izjednačenja, poraz Tešičana i Palilule

U Okružnoj fudbalskoj ligi odigrano je pretposlednje, 14. kolo.

Sva tri naša predstavnika u ovom rangu, Palilula iz Aleksinca, Jastrebac iz Tešice i Polet iz Radevca, nisu osvojili bodove.

FK Palilula Aleksinac

Na gostovanju u Azbresnici Palilula iz Aleksinca poražena je od ekipe Borca sa 3:0. To je prvi poraz aleksinačkog tima nakon pet mečeva zaredom bez poraza.

U Čapljincu RadničkiPolet iz Radevca 4:2 (2:2). Radevčani su dva puta uspeli da izjednače rezultat; oba gola postigao je Stefan Petrović. Međutim, u drugom poluvremenu nisu imali snage, što je domaći tim iskoristio, postigao dva gola i stigao do pobede.

FK Polet Radevac

Na gostovanju u Šarlincu, fudbaleri Jastrepca iz Tešice su pružili dobru partiju, ali opet nisu imali sreće. Na poluvremenu bilo je 0:0, u nastavku Toplica je postigla dva gola i slavila sa 2:0.

Svrljig: Svrljig – Taskovići 3:1,
Čečina: Moravac – Rad (Merošina) 5:1,
Baličevac: Baličevac – Pobeda (Rusna) 3:1, i
Rožina: Naisus – Radnički (Kočane) 1:1.

Slobodan je bio Zemljoradnik iz Balajinca.

Kolo pre kraja jesenjeg prvenstva, prvo mesto na tabeli zauzima Svrljig sa 32 boda, ispred Radničkog iz Kočana koji je na drugoj poziciji sa četiri boda manje.

Klubovi sa područja aleksinačke opštine imaju sledeći plasman: Palilula je 10. sa 15 bodova, koliko ima i Radnički iz Čapljinca na 11. mestu. Jastrebac je na pretposlednjem, 14. mestu sa šest bodova, a Polet na dnu tabele sa jednim bodom.

Fotografije: Milan Jovanović (Polet), Nikola Mitić (Palilula).

RADNIČKI – POLET 4:2 (2:2)

Igralište u Čapljincu. Sudija: Veljko Savić (Niš). Strelci: 1:0 Karadžić u 34, 1:1 S. Petrović u 39, 2:1 Cvetković u 41, 2:2 S. Petrović u 45, 3:2 Stamenković u 74, 4:2 Cvetković u 87. minutu. Žuti kartoni: Mihajlović, B. Rakić, S. Petrović (Polet).

RADNIČKI: Jovanović, Aleksić, Cvetanović, Vukadinović, Stojanović, Ranđelović, Stamenković, Dimitrijević, Stankovićić (od 46. Zdraković), Karadžić, Cvetković.

FK PoletPOLET: Nedeljković, M. Rakić, D. Petrović, Miljković, Stojković, B. Rakić, Nikola Mihajlović, Marinković, S. Petrović, Nenad Mihajlović, Dinić.

BORAC – PALILULA 3:0 (1:0)

Igralište u Azbresnici. Sudija: Marko Marković (Niš). Strelci: 1:0 Đukić u 24, 2:0 Đ. Đorđević u 66, 3:0 Đ. Đorđević u 78. minutu.

BORAC: Mladenović, M. Miletić (od 82. N. Miletić), Stević, M. Đorđević, Nikolić, Đokić (od 63. N. Ilić), Đukić (od 86. Stanisavljević), Đ. Đorđević (od 82. Role), Najdenov, Mihajlović, M. Ilić.

PALILULA: Stojadinović, L. Janković, Lukić, D. Radojković, Marinković, D. Milanović, U. Milanović, Branković, Rajković, N. Radojković, Stanković.

Fotografije sa utakmice Svrljig – Taskovići zabeležio Nebojša Espero Stanković.