Кикс Краљева у Рутевцу, Шкриљац преузео врх табеле!

Да је у фудбалу заиста све могуће најновија потврда стигла је из Рутевца.

Овде су се, наиме, у оквиру 5. кола Општинске лиге, сусрели „фењерџија” Рутевац, пре овог меча на самом дну табеле без бодова, и лидер првенства, Краљево. Десило се оно што је мало ко очекивао: „фењерџија” је славио против лидера са 3:1! Гости су стекли предност већ ушестом минуту преко Александра Ракића, али су Рутевчани у наставку успели да поравнају резултат и да на крају заслуже победу. Сва три гола постигао је Никола Станковић.

Шкриљац је у Суботинцу са 1:0 победио екипу Јастрепца 2022 из Сухотна и тако забележио пету победу заредом. Гол за победу дело је Младена Ристића.

Вукашиновац је цео плен препустио гостима, екипи Полета из Витошевца, која је поготком Петра Анђелковића славила са 0:1.

Рудар 2016 био је убедљив на Алексиначком Руднику; са 4:0 савладао је Црвену звезду из Горњег Љубеша. Хет-трик постигао је Остоја Лазић, а са 11 метара прецизан је био Миљан Земљак.

Другу победу заредом забележило је Јединство које је у Бобовишту са 5:1 савладало тим ОФК Слоге из Добрујевца. Два гола за домаћи тим дао је Немања Ранђеловић, а по један Марко Живковић, Вељко Зоркић и Милан Љубеновић. Стрелац за Добрујевчане био је Никола Ђорђевић.

Десет голова пало је у Житковцу, где су играли Младост 1955 из Моравца и Ратар из Горње Пешчанице. Моравчани су победили са 6:4. Хет-трик за домаћи тим постигао је Немања Грујић, два пута се у листу стрелаца уписао Младен Смиљковић, а једанпут Ђорђе Ристић. По један гол за госте дали су Александар Станковић и Лука Поповић, док је Иван Прокић био двоструки стрелац.

Слободан у овом колу био је Борац.

На лидерског позицији сада је Шкриљац са максималних 15 бодова. После пораза у Рутевцу Краљево је пало на другу позицију са 12 бодова. Следе Вукашиновац и Јастребац на трећем, односно четвртом месту са по девет бодова, затим Рудар 2016 и Полет на петом и шестом месту са по седам бодова. Седму, осму и девету позицију заузимају Борац, Јединство и ОФК Слога са по шест бодова, на 10. и 11. месту су Младост 1955 и Црвена звезда са по четири бода, Рутевац је 12. са три бода и Ратар на 13. месту без бодова.

РУТЕВАЦ – КРАЉЕВО 3:1 (2:1)

Игралиште „Ратко Жунић” у Рутевцу. Судија: Стефан Милићевић. Стрелци: 0:1 Ракић у 6, 1:1 Станковић у 42, 2:1 Станковић у 43, 3:1 Станковић у 70. минуту. Жути картони: Милићевић, Н. Станковић (Рутевац), Лазић, Гојковић, В. Станковић (Краљево).

РУТЕВАЦ: Здравковић, Милићевић, Грујић, Тодоровић, Митровић, Томић, Антић, Станишић, Станојеић, Михајловић (од 80. Лукић), Н. Станковић (од 85. Радовановић).

КРАЉЕВО: Павловић (од 60. Лазаревић), Небојша Митковић, Рушити, Маринковић, В. Станковић, Ракић, Лазић, П. Станковић, Димитријевић, Радичевић (од 78. Стаменковић), Гојковић.

ШКРИЉАЦ – ЈАСТРЕБАЦ 2022 1:0 (0:0)

Игралиште „Шкриљац”, Суботинац. Судија: Предраг Миловановић. Стрелац: 1:0 Ристић у 30. минуту. Жути картони: Александар Стевановић, Милетић (Шкриљац), Ранђеловић (Јастребац 2022).

ШКРИЉАЦ: Голубовић, М. Милетић, Андрија Стевановић (од 75. Стојановски), Милошевић, Младеновић, Александар Стевановић, С. Милетић (од 84. Николић), Станковић, Јаћимовић, Милуновић, Ристић (од 46. Нешић).

ЈАСТРЕБАЦ 2022: Петровић, Динић, Ф. Ранђеловић, Здравковић, Симић, Банковић (од 70. Тасић), А. Грујић, Ценић, Јовић, В. Грујић (од 15. Маринковић, од 39. Новковић), С. Ранђеловић.

РУДАР 2016 – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 4:0 (3:0)

Стадион на Алексиначком Руднику. Судија: Иван Јовановић. Стрелци: 1:0 Лазић у 7, 2:0 Лазић у 17, 3:0 Лазић у 29, 4:0 М. Земљак (из пенала) у 76. минуту. Жути картони: Ивановић, Стојадиновић (Рудар 2016).

РУДАР 2016: Стојадиновић, А. Ђорђевић, Ивановић, Дурмишевић, Ђурић (од 65. Милановић), Јовановић, Дабарчић (од 53. Димитријевић), М. Земљак, П. Ђорђевић (од 76. Павловић), Стојанов (од 65. Денић), Лазић (од 53. Ристић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Милојевић, Тасић (од 46. Станисављевић), Савић, Живановић, Поповић, Степановић, Живковић, Тодоровић, Анђелинковић, Вацић, Јовић.

МЛАДОСТ 1955 – РАТАР 6:4 (2:1)

Стадион „Мораве”, Житковац. Судија: Милош Пејчиновић (Ниш). Стрелци: 0:1 Станковић у 5, 1:1 Грујић у 13, 2:1 Грујић у 29, 2:2 Прокић у 50, 3:2 Смиљковић у 55, 4:2 Смиљковић у 58, 5:2 Ристић у 62, 5:3 Прокић у 69, 6:3 Грујић у 78, 6:4 Поповић у 87. минуту. Жути картони: Грујић (Младост 1955), Ђекић (Ратар).

МЛАДОСТ 1955: Миладиновић (од 46. Костић), Пејковић (од 63. Н. Петровић), Стевић, Смиљковић, Грујић, Милошевић (од 46. Дидић), Ристић, Станојковић, Трифуновић (од 46. Јовић), Д. Петровић, Милојевић.

РАТАР: Ђекић, Б. Станковић, Поповић, Сентић, Иванишевић, Милановић, А. Станковић, Михајловић (од 46. Томић), Ђорђевић (од 20. М. Прокић), И. Прокић, Новаковић.

ЈЕДИНСТВО – ОФК СЛОГА 5:1 (3:0)

Игралиште у Бобовишту. Судија: Марко Станојевић. Стрелци: 1:0  Живковић у 25, 2:0 Зоркић у 31, 3:0 Ранђеловић у 37, 3:1 Н. Ђорђевић у 64, 4:1 Љубеновић у 70, 5:1 Ранђеловић у 80. минуту. Жути картони: Д. Ђорђевић (Јединство), Н. Ђорђевић (ОФК Слога).

ЈЕДИНСТВО: Петровић, Лазаревић, Ђорђевић, Адамов (од 64. И. Брзаковић), Зоркић, Ранђеловић, Љубисављеић, Стефановић, Љубеновић, С. Брзаковић, Живковић.

ОФК СЛОГА: Миленковић, Ф. Петровић, С. Ђорђевић, Алексић (од 46. С. Петровић), Ранчић, Лазић, Радовановић, Н. Ђорђевић, Ивановић (од 83. Миљковић), Матић, Н. Петровић.

ВУКАШИНОВАЦ – ПОЛЕТ (В) 0:1 (0:1)

Игралиште у Вукашиноцу. Судија: Жељко Столиков (Алексинац). Стрелац: 0:1 Анђелковић у 31. минуту. Жути картони: Петров (Вукашиновац), Савић (Полет).

ВУКАШИНОВАЦ: Видановић, Миленовић, В. Милошевић, Петров, Стамболић, Маринковић (од 54. Благојевић), С. Милошевић, Зипаловић, Живковић, Милетић (од 82. Најдановић), Станојевић.

ПОЛЕТ (В): Вељковић, Величковић, Ђорђевић, Кадрић, Савић, Живковић, Анђелковић (од 65. Гајић), Маловић, Радисављевић (од 70. Лазић), Динић, Чекрлић.

Фотографије: Милан Јовановић, Михајло Илић (утакмица Младост 1955 – Ратар), Званична инстаграм страница ФК Младост 1955