Едукативни излет извиђача у Алексинцу „Пустоловина нашег краја”

Одред извиђача „Шуматовац”, у сарадњи са Савезом извиђача града Ниша, у недељу 30. новембра, организује у Алексинцу едукативни излет „Пустоловина нашег краја”, програм који је намењен деци узраста 7 до 15 година и младима 15 до 19 година.

Овај једнодневни програм окупиће извиђаче из Ниша, Алексинца и Крушевца, који ће имати прилику да кроз забавне радионице, тимске активности и обилазак значајних локалитета упознају град Алексинац и стекну нове вештине и знања. Учесници ће током дана пролазити кроз различите пунктове у граду, где ће их очекивати задаци из области културе, историје и сналажења на терену. Циљ активности је да млади кроз практичан рад, дружење и игру развијају тимски дух, самосталност, иницијативу и осећај припадности заједници.

Активност је отворена за све заинтересоване од 9 сати и 15 минута и трајаће до 12 сати и 30 минута.

Организатори позивају родитеље, грађане Алексинца и све заинтересоване да се придруже, подрже младе извиђаче и упознају се са њиховим радом и значајем извиђачке организације у развоју младих.

Извор фотографија: Одред извиђача „Шуматовац“ / ОШ „Вожд Карађорђе“

Постави одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *