Директан пласман за Анастасију, Теодору и Ђорђа

У Основној школи „Љупче Николић” у Алексинцу у суботу је одржано општинско такмичење ученика основних школа у шаху.

Како нам је рекао судија овог надметања Ненад Ранђеловић, на такмичењу је учествовало 80 ђака  из шест школа: „Љупче Николић” и „Вожд Карађорђе” из Алексинца, „Вук Караџић” из Житковца, „Аца Синадиновић” из Лоћике, „Јован Јовановић Змај” са Алексиначког Рудника и „Свети Сава” из Суботинца. Млади шахисти су се надметали у конкуренцији дечака и девојчица и били су подељени по разредима.

За окружно такмичење, које ће бити одржано 19. марта, визу су оверила 43 ученика. Пошто су прошле године били прваци округа за окружно такмичење директно су се пласирали: Анастасија Војиновић (VII р.), Тедора Стошић (IV р.) и Ђорђе Микић (IV р.), сви ученици школе „Љупче Николић”.

Такмичење је организовао Шаховски клуб „Лав” у сарадњи са Савезом за школски спорт.


РЕЗУЛТАТИ:


Први разред (дечаци): 1. Павле Петровић, „Љ. Николић”, Алексинац, 2. Душан Голубовић, „В. Карађорђе”, Алексинац, 3. Богдан Цветковић, „Љ. Николић”


Други разред (девојчице): 1. Сара Видојковић, „В. Карађорђе”, 2. Тихана Стевановић, „Љ. Николић”, 3. Наталија Милетић, „В. Карађорђе”, (дечаци): 1. Огњен Стојановић, 2. Димитрије Стевановић, 3. Константин Петровић, сви из школе „Љ. Николић”


Трећи разред (девојчице): 1. Петра Бранковић, „В. Карађорђе”, (дечаци): 1. Тадија Живковић, „В. Карађорђе”, 2. Стефан Симоновић, „Љ. Николић”, 3. Михајло Милојковић, „В. Карађорђе”


Четврти разред (девојчице): 1. Хелена Петровић, „Љ. Николић”, 2. Софија Миладиновић, „В. Карађорђе”, (дечаци): 1. Андреј Токић, „Љ. Николић”, 2. Матија Младеновић, „Вук Караџић”, Житковац, 3. Василије Коцић, „В. Карађорђе”


Пети разред(девојчице): 1. Искра Јовановић, „В. Карађорђе”, 2. Милица Николић „Аца Синадиновић” Лоћика, 3. Даница Миладиновић, „В. Карађорђе”, (дечаци): 1. Светолик Јозић, „Љ. Николић”, 2. Матија Јовчић, „Љ. Николић”, 3. Матија Милојковић, „В. Карађорђе”


Шести разред (девојчице): 1. Магдалена Прокић, „В. Карађорђе”, 2. Уна Гњатовић, „Ј.Ј. Змај” Ал. Рудник, 3. Марина Михајловић, „В. Карађорђе”, (дечаци): 1. Павле Барјактаровић, „Љ. Николић”, 2. Петар Видановић, „В. Карађорђе”, 3. Владимир Јовановић, „В. Карађорђе”


Седми разред (девојчице): 1. Лена Миљковић, „В. Карађорђе”, 2. Андријана Николић, „А. Синадиновић”, 3. Теодора Павловић, „В. Карађорђе”, (дечаци): 1. Илија Игњатовић, „Љ. Николић”, 2. Петар Недељковић, „А. Синадиновић”, 3. Предраг Милетић, „Свети Сава” Суботинац


Осми разред (девојчице): 1. Милица Стојановић, „В. Карађорђе”, (дечаци): 1. Урош Димитријевић, „Љ. Николић”, 2. Филип Станимировић, „В. Карађорђе”, 3. Стефан Грујић, „В. Карађорђе”


Постави одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

four − 3 =