Derbi Napretka i Morave: Žitkovčani slavili sa 7:0!

U najnovijem izdanju večitog derbija prvih komšija, aleksinačkog OFK Napretka 1929 i žitkovačke Morave, prošle subote na Gradskom stadionu u Aleksincu, Žitkovčani su u potpunosti opravdali epitet favorita i slavili visokim rezultatom – 0:7!

Kao i u prošlom kolu, OFK Napredak je počeo  utakmicu sa šestoricom mladih igrača. Mrežu Aleksinčana načeo je Popović u 20. minutu, a pet minuta kasnije Marjanović je povisio na 2:0. U samom finišu prvog poluvrema Arsić je zbog prigovora dobio direktan crveni karton, tako da je Napredak drugi deo meča odigrao sa igračem manje.

Goleada je nastavljena u drugom poluvremenu kada su se u strelce upisali Jevremović, Cvetković, Slobodan Janković, Dimitrijević i Novković.

Niš: Car Konstantin – Jedinstvo (G. Matejevac) 1:4,
Knez Selo: Radnički 2020 – OFK Niš 0:2,
Batušinac: Mladost – Pukovac 2:1,
Niš: Palilulac – Naša krila (Belotinac) 0:2,
Ražanj: Bukovik – Orljane 1:3,
Brzi Brod: OFK Brzi Brod – Svrljig 5:2, i
Balajinac: Zemljoradnik – Mladost (Medoševac ) 2:3.

Na čelu tabele su tri ekipe: Jedinstvo iz Gornjeg Matejevca, Svrljig i Mladost iz Medoševca. Morava je sada na osmom mestu sa isto toliko bodova, dok je Napredak na dnu tabele bez bodova.

OFK NAPREDAK 1929 – MORAVA 0:7 (0:2)

Gradski stadion, Aleksinac. Gledalaca: 300. Sudija: Dušan Mitrović. Strelci: 0:1 Popović u 20, 0:2 Marjanović u 25, 0:3 Jevremović u 48, 0:4 Cvetković u 67, 0:5 Janković u 72, 0:6 Dimitrijević u 77, 0:7 Novković u 88. minutu. Žuti kartoni: Pejković, A. Jovanović (OFK Napredak), Marjanović, Đorđević (Morava). Crveni karton: Arsić (OFK Napredak) u 45. minutu.

OFK NAPREDAK 1929: Tacević, Stević (od 61. Nikolić), Stanojević, D. Cander, M. Cander, Đokić (od 57. Lovrenčić), Stojanović, Pejković (od 46. D. Jovanović), Gogić (od 61. Petrović), Veljković, Arsić.

MORAVA: A. Ristić, Đ. Janković, Marjanović, Popović, Stefanović (od 46. Simić), Lazarević (od 88. Novković), Đorđević (od 59. S. Janković), Cvetković (od 67. Dimitrijević), Jevremović (od 59. Petrović), Nikolić, Kocić.

Fotografije: Milan Jovanović i Mihajlo Ilić (OFK Napredak – Morava)