Бродолом Напретка у Брзом Броду, Морава поражена од „сестрића“

У Зони Центар одиграни су мечеви 13. рунде.

У Брзом Броду играли су лидер првенства, ОФК Брзи Брод, и „фењерџија“, алексиначки ОФК Напредак 1929. Алексинчани су доживели још један бродолом у овој полусезони; поражени су од Брзоброђана са 8:1!

На гостовању у Пуковцу, фудбалери житковачке Мораве изгубили су од истоимене екипе са 2:0. Утисак је да је главни орбитар овог меча Александар Бошковић својим одлукама драстично оштетио Житковчане, због чега су они најавили жалбу одговарајућим органима Фудбалског савеза Србије.

Шта се, у ствари, догодило?

У првом делу меча крилни нападач Мораве Константин Јевремовић у неколико наврата успешно је побегао својим чуварима, али је судија увек прекидао акцију због крајње сумњивих офсајда. Спорни моменат десио се у 37. минуту, када је Јевремевић био фаулиран, али је судија одмахнуо руком. Јевремовић је због тога негодовао и добио жути картон, а онда је питао судију: „У реду жути, а да ли је био фаул?“ и добио други жути, а затим и црвени картон!

Прво полувреме, иначе, завршено је без голова, а у наставку, у 58. минуту, „сестрићи“ су дошли до вођства. Иако са играчем мање, Житковчани су се жестоко борили и створили неколико шанси. Ударац Слободана Јанковића из даљине голман Митић је пребацио преко пречке. У 81. минуту Сава Стефановић је одлично пронашао Ђорђа Јанковића, али је његов ударац зауставила пречка. У финишу меча, у 87. минуту, Вељковић је поставио коначан резултат.

Горњи Матејевац: Раднички 2020 (Кнез Село) – Цар Константин 4:6,
Сврљиг: Сврљиг- Јединство (ГМ) 1:8,
Батушинац: Младост – Наша крила 3:0,
Балајинац: Земљорадник – Буковик 3:1,
Медошевац: Младост – Палилулац 0:0, и
Ниш: ОФК Ниш – Орљане 0:0.

Два кола пре краја јесењег шампионата, ОФК Брзи Брод је на првом месту са 35 бодова, четири више од другопласираног Јединства из Горњег Матејевца. Са 18 бодова, Морава је са шестог пала на осмо место. ОФК Напредак 1929 је и даље на самом дну табеле са три бода, колико има и Буковик на претпоследњем, 15. месту.

ОФК БРЗИ БРОД – ОФК НАПРЕДАК 1929 8:1 (5:0)

Стадион у Брзом Броду. Гледалаца: 60. Судија: Немања Вулић (Ниш). Стрелци: 1:0 Петровић у 3, 2:0 Петровић у 6, 3:0 Марковић у 12, 4:0 Петровић у 19, 5:0 Стошић у 25, 6:0 7:0 Петровић у 70, 8:0 Стошић у 88, 8:1 Вељковић у 90. минуту.

ОФК БРЗИ БРОД: Китановић, Станковић (од 46. Цветановић), Марковић, Величковић, Динић (од 46. У. Митић), Жикић, Костић (од 46. Милосављевић), Стошић, Петровић, Стојановић, Крстић.

ОФК НАПРЕДАК 1929: Тацевић, И. Ловренчић, Д. Цандер, Ђокић, Смиљковић (од 46. Петровић), Л. Јанковић (од 46. Петровић), Гогић, Андрејевић, Вељковић, Арсић, Видановић.

ПУКОВАЦ – МОРАВА 2:0 (0:0)

Стадион Прле, Пуковац. Судија: Александар Бошковић. Стрелци: 1:0 Трајковић у 58, 2:0 Вељковић у 87. минуту. Жути картони: С. Јанковић, Николић, Поповић, Ђ. Јанковић, тренер Земљак (Морава). Црвени картон: Јевремовић (Морава) у 37. минуту.

ПУКОВАЦ: Митић, Вељковић, Смиљковић, Тошић, Петковић, Агушевић, Златановић, Марковић, Нешић (од 78. Стевановић), Момировић, Трајковић.

МОРАВА: А. Ристић, Ђ. Јанковић, Поповић, Јевремовић, Лазаревић, Цветковић, С. Јанковић, Стефановић, Петровић, Симић, Николић.

Фотографије: Михајло Илић (Пуковац – Морава)