Aleksinčani se lavovski borili, ali…

Na gostovanju u Vranju, u utakmici 20. kola Prve lige – Istok, rukometaši Rukometnog kluba Aleksinac podelili su megdan sa ekipom Mladosti.

Aleksinčani su nastupili u okrnjenom sastavu, bez Veljka Veljkovića i najboljeg igrača Bojana Stefanovića Kuzeta.

Obe ekipe su se lavovski borile, s tim što su Vranjanci ipak za nijansu bili bolji. Od početka do kraja bili su u vođstvu, u samom finišu Aleksinčani su se približili na dva gola razlike, ali nisu uspeli da stignu do egala. Na momente domaća ekipa je igrala prilično grubo, što ukazuju podaci o isključenjima; Aleksinčani su 12 minuta igrali sa igračem manje, a Vranjanci čak 24 minuta uz diskvalifikaciju dvojice igrača.

Krajnji skor, Mladost – Aleksinac 35: 32. U ekipi Aleksinca najefikasniji je bio Nemanja Ristić sa 10 golova.

Aleksinac je i dalje na šestom mestu sa 17 bodova, a u narednom kolu dočekuje ekipu Niške Banje.

MLADOST – ALEKSINAC 35:33 (18:13)

Sala Ekonomske škole, Vranje. Gledalaca: 60. Sudije: Marjan Stefanović, Miloš Radojičić (Leskovac). Sedmerci: Mladost 7(4), Aleksinac 8 (7). Isključenja: Mladost 24, Aleksinac 12 minuta.

MLADOST: Serafinović, Jovanović 4, Dodić, Tasić 7, Mišić 5,Stevanović, De Abreu Santos Alex Fabricio 11, Petrović, Ilić, Ivanović 1, Dodić 1, Mihajlović, Mišić, Marjanović 6.

ALEKSINAC: Mladenović 7, Mitić 1, Ristić 10, Bojović 1, Veličković, Stojković, Trivunac 3, Pejić 5, Radovanović, Milanović 5, Nedeljković, Stevanović, Ivanović, Cako 1.