Алексинчани се лавовски борили, али…

На гостовању у Врању, у утакмици 20. кола Прве лиге – Исток, рукометаши Рукометног клуба Алексинац поделили су мегдан са екипом Младости.

Алексинчани су наступили у окрњеном саставу, без Вељка Вељковића и најбољег играча Бојана Стефановића Кузета.

Обе екипе су се лавовски бориле, с тим што су Врањанци ипак за нијансу били бољи. Од почетка до краја били су у вођству, у самом финишу Алексинчани су се приближили на два гола разлике, али нису успели да стигну до егала. На моменте домаћа екипа је играла прилично грубо, што указују подаци о искључењима; Алексинчани су 12 минута играли са играчем мање, а Врањанци чак 24 минута уз дисквалификацију двојице играча.

Крајњи скор, Младост – Алексинац 35: 32. У екипи Алексинца најефикаснији је био Немања Ристић са 10 голова.

Алексинац је и даље на шестом месту са 17 бодова, а у наредном колу дочекује екипу Нишке Бање.

МЛАДОСТ – АЛЕКСИНАЦ 35:33 (18:13)

Сала Економске школе, Врање. Гледалаца: 60. Судије: Марјан Стефановић, Милош Радојичић (Лесковац). Седмерци: Младост 7(4), Алексинац 8 (7). Искључења: Младост 24, Алексинац 12 минута.

МЛАДОСТ: Серафиновић, Јовановић 4, Додић, Тасић 7, Мишић 5,Стевановић, De Abreu Santos Alex Fabricio 11, Петровић, Илић, Ивановић 1, Додић 1, Михајловић, Мишић, Марјановић 6.

АЛЕКСИНАЦ: Младеновић 7, Митић 1, Ристић 10, Бојовић 1, Величковић, Стојковић, Тривунац 3, Пејић 5, Радовановић, Милановић 5, Недељковић, Стевановић, Ивановић, Цако 1.