45 минута бледог Напретка: Дунав славио у Алексинцу

Алексиначки Напредак ЈКП поражен је на домаћем паркету од гостију из Старих Бановаца 72:76 (15:22, 17:17, 18:11, 15:15, 7:11). Екипа Дунава заслужено је славила, будући да је већи део меча имала резултатску предност. Најефикаснији у Напретку био је Немања Каралић са 13, док се код гостију истакао Никола Ковачевић са 16 поена.

Гостујући играчи су од самог старта меча наговестили да су у Алексинац дошли по цео плен. Већ у трећем минуту утакмице, након поена Миљеновића,  дошли су до вођства 2:10, што је натерало Небојшу Раичевића да затражи први тајмаут.

Играо се 8. минут, а исти играч Дунава постигао је тројку за први двоцифрени суфицит (10:20).

Домаћи тим имао је озбиљних проблема у нападу, а све што је успео да уради у другом периоду, јесте да на моменте се резултатски приближи противнику, који је одолевао тим налетима и након друге деонице био у предности од +7 (32:38).

Деловало је да је полувреме више пријало изабраницима Небојше Раичевића, који су у потпуности успели да се врате у утакмицу и достигну резултатски егал. Након 30 минута пред пуним трибинама у Алексинцу, резултат је био изједначен – 50:50.

Након поена Николе Раичевића и Славише Богавца за +3 у корист Напретка, деловало је да ће Алексинчани успети да начине преокрет и остваре победу у овом тешком и неизвесном мечу. Након тога, уследила је петоминутна серија Дунава (1:12), која је у потпуности окренула резултат у корист гостију, чија се преност чинила недостижном за домаћу екипу.

Узвратио је Напредак серијом 8:0  и  тако меч увео у продужетак. На крају 40 последње деонице, резултат је био изједначен – 65:65.

Додатних пет минута кренули су поенима николе Раичевића и Немање Каралића, те је Напредак водио 68:65. За нови преокрет на овом мечу, побринуо се играч гостију, Срђан Ивић. Ивић је постигао тројку, потом реализовао и једно слободно бацање и трасирао свом тиму пут до победе, пред пуним трибинама у Алексинцу.

Екипа Дунава успела је да слави у овом мечу, упркос великом броју изгубљених лопти у односу на противника (19:8), али су успешније кажњавали у поенима након изгубљених лопти противника (23:8).

Напредак је тако забележио 4 узастопни пораз. Након 9 одиграних кола, алексиначки клуб има учинак од 4 победе и 5 пораза. У наредном колу, Напредак очекује тешко гостовање, јер ће на гостујућем терену играти против другопласираног Златибора из Чајетине.

Напредак ЈКП: Илкић 11 (3ас), Н. Раичевић 12 (3ас, 4ск), Микавица, Петровић, Д. Раичевић 12 (5ск), Јеремић, Богавац 4, Станковић 4, Огњеновић 4, Милојевић 6 (4ск), Милинчић 6 (13ск), Каралић 13 (10ск).