Karate gran pri

„Šumatovcu” drugo mesto i 33 medalje

Na Gran pri turniru, koji je juče održan u ovdašnjoj Hali sportova, takmičari Karate kluba „Šumatovac” osvojili su 33 medalje i drugo mesto u ukupnom plasmanu. U generalnom plasmanu najbolji je Karate klub „Požarevac 92” iz Požarevca, dok je treće mesto pripalo karatistima kluba „Lotos” iz Smedereva.

Aleksinčani su se okitili sa sedam zlatnih, pet srebrnih i 21 bronzanom medaljom. U pojedinačnom plasmanu najsjajnije odličje osvojili su: Strahinja Stošić, Stefan Stojanović, Magdalena Prokić, Martina Đorđević, Luka Aleksić, Emina Mladenović i Kristijan Milutinović. Srebrne medalje pripale su Ivanu Udovičiću, Isidori Stanković, Teodori Pavlović, Milici Jovanović i Jani Ristić. Bronzu su osvojili: Danilo Vučević, Miljana Vlajić, Kristina Pavlović, Mihajlo Petrović, Petar Živković, Filip Đorđević, Luka Đorđević, Milica Milovanović, Marija Aleksić, Uroš Stanojević, Lazar Veselinović, Strahinja Petrović, Ena Petrović, Teodora Veljković, Ena Radulović, Nevena Grujić, Lana Đorđević, Aleksandar Cvetković, Nikola Ristić, Novak Vučević, Lana Urošević.

Zlatne medalje u katama osvojili su kata timovi: „Šumatovac 1” (Teodora Pavlović, Marija Aleksić, Emina Mladenović), „Šumatovac 2” (Mihajlo Prokić, Stefan Stojanović, Lazar Vlajić), „Šumatovac 3” (Danilo Vučević, Aleksandar Cvetković, Mihajlo Prokić), dok je srebro osvojio kata tim „Šumatovac 4” (Milica Jovanović, Marija Aleksić, Emina Mladenović).

Na takmičenju je, inače, učestvovalo preko 210 takmičara iz 11 klubova iz Lajkovca, Velikih Crljena, Lazarevca, Novog Beograda, Smedereva, Požarevca, Svilajnca, Kragujevca, Požege, Blaca i Aleksinca. Gran pri turnir organizovali su Srpska karate unija i Karate klub „Šumatovac”.

Bili smo dobri domaćini što je potvrdio i sportski direktor Srpske karate unije Branislav Dmitrović koji je organizaciju turnira ocenio najvišom ocenom ‒ kaže predsednik KK „Šumatovac”, Dejan Vuksanović.