Звезда прегазила Темнић, реми Брђанке у дербију

Синоћ је одигран део утакмица четртог кола Регионалне лиге – група Север у којој се ове године такмиче и две екипе са подручја алексиначке општине.

У овдашњој Хали спортова Звезда из Горњег Љубеша пружила одличну партију против Темнића из Варварина. Црвено-бели су до ногу потукли Варваринце, победивши чак са 9:0! Пет пута се у листу стрелаца уписао Славко Ђорђевић, два гола постигао је Слободан Живковић, а по један Душан Лукић и Александар Петровић.

КМФ “Звезда” Горњи Љубеш

Наш други представник у овом рангу, Брђанка из Алексинца, играла је у Зајечару против лидера првенства, Тимока 2013. Дерби, до овог кола водећих екипа, је завршен поделом плена – 5:5. Брђанка је имала велики хендикеп јер се њен голман Лазар Шућур у деветом  минуту повредио, па га  је се на гол-линији заменио играч Славко Савић.

КМФ “Брђанка” Алексинац

Брђака је сада на трећем месту са седам бодова, док је Звезда на четвртој позицији са бодом мање.

У наредном колу Брђанка ће на свом паркету угостити Минерс из Мајданпека, а Звезда ће у Књажевцу поделити мегдан са Тимакумом.

ЗВЕЗДА – ТЕМНИЋ 9:0 (4:0)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 50. Судије: Никола Илић и Анђела Велев (Пирот). Стрелци: 1:0 Ђорђевић у 6, 2:0 Живковић у 9, 3:0 Ђорђевић у 16, 4:0 Лукић у 17, 5:0 Ђорђевић у 22, 6:0 Живковић у 32, 7:0 Ђорђевић у 37, 8:0 Ђорђевић у 38,9:0 Петровић у 40. минуту. Жути картон: Степановић (Звезда).

ЗВЕЗДА: СТАНИСАВЉЕИЋ, Л. ЈАНКОВИЋ, ЂОРЂЕВИЋ, ЛУКИЋ, ЖИВКОВИЋ, Живановић, Ристић, Петровић, Степановић, Дабарчић, Милојевић, Анђелинковић, Матић, Тасић.

ТЕМНИЋ: РАКИЋ, ЋОСИЋ, САВИЋ, АВРАМОВИЋ, КОЛИЋ, Јанковић, Тодоровић, Анђелковић.

ТИМОК 2013 – БРЂАНКА 5:5 (2:2)

Спортска хала, Зајечар. Судије: Братислав Јовић и Милош Грујић (Ниш). Стрелци: 1:0 Рамадани у 2, 2:0 Цветковић у 3, 2:1 Савић у 16, 2:2 Костић у 18, 2:3 Марињесковић (аутогол) у 24, 2:4 Спасић у 25, 3:4 Цокић у 32, 3:5 Николић у 34, 4:5 Николић у 38, 5:5 Цокић у 40. минуту. Жути картони: Рамадани, Цокић, Марињесковић (Тимок), Јевремовић, Шућур, Јездић, Пендо (Брђанка). Црвени картон: Мирковић (Тимок) у 34. минуту.

ТИМОК 2013: СТОЈЧИЋ, ЦОКИЋ, ЦВЕТКОВИЋ, НИКОЛИЋ, РАМАДАНИ, Бузеј, Мирковић, Митровић, Марињесковић, Радовић.

БРЂАНКА: ШУЋУР, САВИЋ, ЈЕЗДИЋ, ЈЕВРЕМОВИЋ, ПЕНДО, Спасић, Стевановић, Гојковић, Костић, Николић.