Zlatni sjaj za Veljka, Nataliju, Lava i Lazara

Takmičari Džudo kluba „Aleksinac”, njih 13, predvođeni trenerom Bojanom Stanković, učestvovali su na turniru „Sokobanja Open” i osvojili 10 medalja – četiri zlatne, tri srebrne i tri bronzane. U ekipnom plasmanu Aleksinčani su se plasirali na šesto mesto sa 53 boda.

Zlatne medalje osvojili su Veljko Manojlović (mlađi dečaci, -50 kg), Natalija Stojanović (mlađe devojčice, +56 kg), Lav Iličić (stariji dečaci, -46 kg) i Lazar Stamenković (stariji dečaci, -66 kg).

Srebrna odličja pripala su: Dunji Rusimović (starije poletarke, +43 kg), Lavu Petroviću (stariji dečaci, -55 kg) i Jani Milojković (starije devojčice, +63 kg), dok su bronzane medalje osvojili Vasilije Milenković (stariji poletarci, -38 kg), Dunja Dragićević (mlađe devojčice, -32 kg) i Emina Šabanović (mlađe devojčice, -56 kg). Nadomak medalje bila je Ksenija Pavlović koja je osvojila peto mesto.

Na turniru u lepoj banji podno Ozrena nadmetalo se 312 takmičara iz 33 kluba iz Srbije.

Za mlade aleksinačke džudiste, ovo je bilo poslednje takmičenje u prvom delu sezone. Sledi kratka pauza, a potom pripreme za međunarodni turnir „Aleksinac Open” koji će se održati 7. septembra.

Fotografije: Lična arhiva