Злата вредни бодови!

Рукометашице ЖРК Алексинац прекинуле су серију пораза и освојиле злата вредне бодове који ће им добро доћи у борби за опстанак у Супер Б лиги. Оне су у недељу на свом паркету, у склопу 15. кола,  победиле екипу Металца 2015  из Ваљева истим резултатом као и у првом делу првенства – 25:23.

Током првог полувремена екипе су се смењивале у вођству, али су Алексинчанке на одмор отишле са голом предности – 12:11. И у прва три минута наставка играло се гол за гол, а онда су домаће рукометашице успеле да се резултатски одлепе и сачувају предност  до краја утакмице.

Иако је бодовни салдо увећан, пласман на табели је остао исти – после овог кола Алексинац је и даље на 10. месту, али сада има осам бодова.

Следећи меч на програму је 9, односно 10. марта, када ће екипа Алексинца путовати у Сремску Митровицу на меч против Срема.

АЛЕКСИНАЦ – МЕТАЛАЦ 2015 25:23 (12:11)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 80. Судије: Никола Василијић (Ниш), Предраг Здравковић (Лесковац). Седмерци: Алексинац 2 (1), Металац 5 (4). Искључења: Алексинац 6, Металац 10 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Игњатовић, Ранковић 1, Марковић 2, Митић 7, Јовановић 4, Милојковић, Ђорђевић, Ристић, Андрић 2, Трајковић, Ракић 2, Богосављевић 3, Денић, Радосављевић, Павловић, Момчиловић 4.

МЕТАЛАЦ 2015: Цветковић, Обреновић 1, Мосуровић 6, Павловић 4, Мијаиловић 4, Трипковић, Баратовић, Савић 1, Радојчић, Рашевић, С. Дамњановић, Марић, Н. Дамњановић 2, Деспотовић 2, Миловановић, Бубања 3.

Играчица утакмице: Ана Игњатовић (Алексинац).

Фотографије: Дино Денкић