Жестока и срчана борба, али пораз није избегнут

После двонедељне паузе, утакмицама 16. кола овог викенда наставља се такмичење у Супер Б лиги за рукометашице. Екипа ЖРК Алексинац играла је у Сремској Митровици против Срема. Митровчанке јесу оправдала улогу фаворита, али до бодова нису лако дошле.

У првих седам минута тимови су се смењивале у вођству, а онда су домаће играчице преузеле иницијативу. Међутим, Алексинчанке нису истакле белу заставу. Срчано су се бориле и четири минута пре краја првог дела стигле на гол разлике (14:13). Али, опет је дошло до осцилација у игри, па је прво полувреме завршено резултатом 17:13.

На почетку другог дела Алексинчанке су се вратиле у игру и успеле да приђу на два гола разлике. Уследио је брз одговор – домаће рукометашице за два минута постигле су три гола и у 35. минуту стекле предност од пет голова – 20:15. До краја меча Митровчанке су повећавале предност и на крају славиле са 32:19.

У домаћој екипи најефикаснија је била Наташа Радуловић са 11 голова, а у тиму Алексинца Анђела Митић са девет погодака, од којих је пет из седмераца.

Алексинац је и даље на 10. месту са осам бодова, а у наредном колу, 17. марта, дочекује екипу ОРК Београда.

СРЕМ – АЛЕКСИНАЦ 32:19 (17:13)

ПСЦ „Пинки”, Сремска Митровица. Гледалаца: 50. Судије: Данијела Ковачевић, Милица Антић (Црвенка). Седмерци: Срем 4 (3), Алексинац 9 (8). Искључења: Срем 8, Алексинац 2 минута.

СРЕМ: Милица Шпољарић, Срдановић 1, Шерфези 1, Драговић, Ожеговић 1, Радуловић 11, Дураћ 2, Ћоровић, Мијаиловић 3, Васиљевић, Вујин, Ђукичин 4, Каралић 2, Стојанац 6, Марина Шпољарић 1, Савко.

АЛЕКСИНАЦ: Игњатовић, Стошић, Микић, Марковић 1, Митић 9, Јовановић, Милојковић 1, Ристић, Живковић, Богосављевић 5, Денић, Радосављевић, Павловић 1, Момчиловић 2.

Насловна фотографија: Архива (фото: Дино Денкић).