U derbiju Kraljevo nadmašilo Škriljac

U derbiju 6. kola Opštinske lige u Kraljevu između najvećih rivala za vrh tabele, Kraljeva i Škriljca iz Bradarca, slavila je domaća ekipa sa 2:1 i tako opet  preuzela lidersku poziciju na tabeli.

U prvom poluvremenu bilo je 1:0 za domaći tim, početkom drugog dela Nenad Milunović je doveo goste do egala, a u 75. minutu konačan rezultat postavio je dvostruki strelac Petar Stanković posle sjajne asistencije Aleksandra Rakića.

U Tešici su igrali Jastrebac 2022 iz Suhotna i Jedinstvo iz Bobovišta. U obostrano korektnom meču rivali su podelili plen – 1:1. Jastrebac je do vođstva došao golom Filipa Ranđelovića u 34. minutu, a u samom finišu prvog dela rezultat je poravnao Nemanja Ranđelović.

Bez pobednika završen je i susret u Dobrujevcu između OFK Sloge i Rudara 2016 sa Aleksinačkog Rudnika – 2:2. Dobrujevčani su dva puta bili u vođstvu, ali su uporni „rudari” uspeli da izjednače rezultat i da na kraju „iskopaju” bod.

Meč između Borca iz Trnjana i Vukašinovca završen je rezultatom 3:2. I pored autogola u 5. minutu, kada je Milošević greškom pogodio sopstvenu mrežu, gosti su prvi deo meča rešili u svoju korist sa 1:2. Međutim, u nastavku Trnjanci su poravnali rezultat, da  bi pogotkom iz jedanaesterca u 90. minutu osvojili i ceo plen. Sudija je tri puta pokazao na belu tačku – jedan penal bio je za goste i dva za domaću ekipu.

Najviše golova u ovom kolu palo je u Žitkovcu, gde su igrali Mladost 1955 iz Moravca i Rutevac. Moravčani su dali pola tuceta golova – 6:0. Po dva gola postigli su Stanojković i Ristić, a po jedan Smiljković i Didić.

Ratar je u Gornjoj Peščanici prepustio ceo plen gostima, ekipi Poleta iz Vitoševca, koja je slavila sa 1:2. Ovo je bio peti poraz Ratara.

Slobodna u ovom kolu je bila Crvena zvezda iz Gornjeg Ljubeša.

Nakon ovog kola opet je, dakle, došlo do smene na vrhu tabele. Prvo mesto sada je preuzelo Kraljevo sa 15 bodova, koliko ima i Škriljac na drugoj poziciji. Na trećem i četvrtom mestu sa po 10 bodova su Polet i Jastrebac 2022; sa bodom manje petu i šestu poziciju zauzimaju Borac i Vukašinovac, sedmi je Rudar 2016 sa osam bodova, slede Mladost, Jedinstvo i OFK Sloga sa po sedam bodova, Crvena zvezda je 11. sa četiri boda, Rutevac zauzima 12. mesto sa tri boda, dok je Ratar na 13. poziciji bez bodova.

KRALJEVO – ŠKRILJAC  2:1 (1:0)

Igralište u Kraljevu. Gledalaca: 50. Sudija: Uroš Radosavljević. Strelci: 1:0 P. Stanković u 44, 1:1 u Milunović u 47, 2:1 P. Stanković u 75. minutu. Žuti kartoni: V. Stanković, Lazić, Gojković, Krstić, Petrović (Kraljevo), Trivunac (Škriljac).

KRALJEVO: Stošić, Mitković (od 33. Krstić), Rušiti, Marinković, V. Stanković, Rakić, Lazić (od 81. Lazarević), P. Stanković, Dimitrijević, Petrović, Gojković (od 90. Stamenković).

ŠKRILJAC: Golubović, M. Miletić, Andrija  Stevanović, Trivunac, Mladenović (od 75. Nešić), Aleksandar Stevanović, S. Miletić, Jozić (od 31. Nikolić), Jaćimović, Milunović, Ristić (od 70. Jovanović).

BORAC -VUKAŠINOVAC 3:2 (1:2)

Igralište u Trnjanu. Sudija: Predrag Milovanović. Strelci: 1:0 Milošević (autogol) u 5, 1:1 Živković (iz penala) u 11, 1:2 Živković u 44, 2:2 Miloš Zlatanović (iz penala) u 80, 3:2 Miloš Zlatanović (iz penala) u 90. minutu. Žuti kartoni: Milošević, Marinković (Vukašinovac). Crveni karton: Vasić (Vukašinovac) u 90. minutu.

BORAC: Veljković, Deletić, Jovanović, Grujić, Ilić, A. Stanković, V. Stanković, Martin Zlatanović, Petrović, Miloš Zlatanović, Đorđević.

VUKAŠINOVAC: Vidanović, Milenović, V. Milošević, Stambolić, Marinković, S. Milošević, Zipalović, Živković, Miletić, Mijailović, Stanojević.

MLADOST 1955 – RUTEVAC 6:0 (1:0)

Stadion Morave, Žitkovac. Sudija: Marko Stanojević. Strelci: 1:0 Stanojković u 26, 2:0 Stanojković u 48, 3:0 Smiljković u 50, 4:0 Ristić u 69, 5:0 Didić u 80, 6:0 Ristić (iz penala) u 83. minutu. Žuti kartoni: Milošević, Pejković (Mladost), Tomić, Petrović, Antić (Rutevac).

MLADOST 1955: Miladinović, Pejković, Smiljković, Grujić, Milošević, Didić, Ristić, Stanojković, Trifunović (od 40. Jović), Petrović, Milojević.

RUTEVAC: Zdravković, Lukić (od 81. Radovanović), Milićević, Grujić, Todorović, Mitrović, Tomić, Stanojević, Stanković, Antić, Petrović.

OFK SLOGA – RUDAR 2016 2:2 (1:0)

Igralište u Dobrujevcu. Sudija: Marko Stanojević. Strelci: 1:0 Tasić u 45, 1:1 P. Đorđević u 60, 2:1 Tasić u 80, 2:2 Miletić u 88. minutu. Žuti kartoni: Rančić, Matić, Jovanović, Živanović (OFK Sloga), A. Đorđević, P. Đorđević, M. Zemljak, D. Đorđević, šef stučnog štaba (Rudar 2016).

OFK SLOGA: Milenković, S. Matić (od 82. Živanović), Rančić, F. Petrović, U. Matić, Mihajlović, Lazić, Radojković, Jovanović, N. Đorđević, Tasić.

RUDAR 2016: Stojadinović, A. Đorđević (od 73. Dimitrijević), Ivanović, Durmišević, Đurić (od 46. Petrović), Jovanović (od 73. Branković), Miletić, M. Zemljak, P. Đorđević, Stojanov, Lazić.

JASTREBAC 2022 – JEDINSTVO 1:1 (1:1)

Igralište u Tešici. Sudija: Slađan Marković (Aleksinac). Strelci: 1:0 F. Ranđelović u 34, 1:1 N. Ranđelović u 45. minutu. Žuti kartoni: Banković, S. Ranđelović (Jastrebac), Miljković, Petrović (Jedinstvo).

JASTREBAC 2022: Petrović, Tasić (od 46. Kostić), F. Ranđelović, Dinić, Simić, Banković (od 84. J. Novković), A. Grujić, Cenić, Jović, V. Grujić (od 78. M. Novković), S. Ranđelović.

JEDINSTVO: Petrović, Miljković, Lazarević (od 70. I. Brzaković), Đorđević, Adamov, Dragićević, Zorkić (od 60. Trifunović), N. Ranđelović, Ljubisavljević, Stefanović, S. Brzaković (od 35. Ljubenović).

RATAR – POLET (V) 1:2 (0:1)

Igralište u G. Peščanici. Sudija: Miloš Branković (Aleksinac). Strelci: 0:1 Dinić u 43, 0:2 Gajić u 63, 1:2 I. Prokić u 67. minutu. Žuti kartoni: Milanović, I. Prokić, Stanković (Ratar), Živković, Simonović (Polet).

RATAR: Đekić, Ivanišević, Popović, Sentić, Đorđević (od 70. Tomić), Kostov (od 46. B. Stanković), A. Stanković, Stevanović, Milanović, I. Prokić, Todorović (od 59. M. Prokić).

POLET (V): Veljković, Veličković (od 88. Bogdanović), Đorđević (od 27. Gajić), Kadrić, Simonović, Živković, Radisavljević, Malović, Milovanović (od 74. Lazić), Dinić, Čekrlić.

Fotografije: Milan Jovanović, Mihajlo Ilić (utakmica Mladost 1955 – Rutevac).