Трњанци преузели лидерску позицију, стрелци се пробудили

У Општинској фудбалској лиги током протеклог викенда одигране су утакмице четвртог кола. Стрелци су најзад прорадили па је на пет мечева постигнуто 29 голова, у просеку 5,8. Занимљив је и податак да су судије показале само пет жутих картона и то само на две утакмице, док црвених картона уопште није било.

Борац из Трњана на гостовању у Краљеву славио је против истоимене екипе са 2:6. То је четврта победа Трњанаца у новом првенству и они су једина екипа са стопостотним учинком. Двоструки стрелац за госте је Мартин Златановић, а по један гол дали су Милош Златановић, Петровић, Делетић и Вељко Станковић.

Највише голова, чак девет, пало је у Горњем Љубешу, где је Црвена звезда поражена од ОФК Слоге из Добрујевца резултатом 2:7. Петоструки стрелац за Добрујевчане је Иван Јовановић.

Ратар је забележио другу победу у полусезони, пошто је у Горњој Пешчаници са 7:1 савладао екипу Рутевца. Хет-трик постигао је Александар Станковић.

На гостовању у Гредетину Моравица из Суботинца победила је са 0:2.

У Бобовишту подела плена, Јединство – Младост 1955 из Моравца 1:1.

Слободан је био Јастребац 2022 из Доњег Сухотна.

После овог кола, лидерску позицију преузео је Борац са 12 бодова. Следе: Моравица са девет бодова, колико има и Јастребац 2022 са утакмицом мање. ОФК Слога је четврта са седам бодова, са бодом мање Ратар је на петој позицији, итд.

Гужва на листи

Прво место на ранг-листи стрелаца деле Иван Јовановић (ОФК Слога) и Ненад Милуновић (Моравица) са по девет погодака, а на другом су Милош Златановић (Борац) и Стефан Милетић (Моравица) који су дали по шест голова. Са по четири поготка на трећој позицији су Немања Ранђеловић (Јединство) и Александар Станковић (Ратар).

КРАЉЕВО – БОРАЦ  2:6 (0:4)

Игралиште у Краљеву. Судија: Слађан Марковић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Делетић у 20, 0:2 Мартин Златановић у 25, 0:3 Милош Златановић у 34, 0:4 Мартин Златановић у 42, 0:5 Станковић у 70, 1:5 Живановић у 72, 1:6 Петровић у 77, 2:6 Стаменковић у 80. минуту.

КРАЉЕВО: Светозар Лазић, Живановић, Стаменковић, Рушити, Крстић, В. Станковић, Митковић, Стефан Лазић (од 27. Димитријевић), П. Станковић, Лазаревић, Вукадиновић.

БОРАЦ: Грујић, Делетић, Здравковић, Милошевић (од 46. Нешић), Јовановић (од 46. Марко Златановић), Станковић, Голубовић, А. Петровић (од 75. П. Петровић), Милош Златановић, Мартин Златановић (од 46. Јовановић), Николић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ОФК СЛОГА 2:7 (0:4)

Игралиште Ц. звезде, Г. Љубеш. Судија: Матија Јевтић (Житковац). Стрелци: 0:1 Јовановић у 16, 0:2 Јовановић у 18, 0:3 Јовановић у 31, 0:4 Димитријевић у 32, 1:4 Живковић у 48, 1:5 Јовановић у 66, 1:6 Јовановић у 76, 1:7 Вукић у 79. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазаревић, Маринковић, Тасић (од 57. Радић), Савић, Бранковић, Живковић, М. Тодоровић, Мандић (од 46. Живић), Драговић, С. Тодоровић, Милојевић.

ОФК СЛОГА: Ивановић, С. Матић, Андрејевић, Радојковић, Јоцић, Радовановић, Михајловић, Јовановић, С. Вукић, Димитријевић (од 46. Ристић), У. Матић.

РАТАР – РУТЕВАЦ 7:1 (4:1)

Игралиште Слатина у Г. Пешчаници. Судија: Иван Јовановић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Станковић у 9, 1:1Станојевић у 10, 2:1 Анђелковић у 18, 3:1 Станковић у 28, 4:1 Михајловић у 35, 5:1 Џонић у 54, 6:1 Станковић у 60, 7:1 Грујић у 65. минуту.

РАТАР: Младеновић, Иванишевић, Михајловић (од 65. Н. Јевремовић), Анђелковић (од 46. Џонић), Николић (од 55. Агатоновић), Томић, Грујић, Милановић, Станковић, И. Прокић, М. Прокић.

РУТЕВАЦ: Здравковић (од 65. Радовановић), Стамболић, Петров, Н. Грујић (од 65. В. Грујић), Андрејевић, Антић, Живковић, Станојевић, Радојковић, Томић, Митровић.

ЈЕДИНСТВО – МЛАДОСТ 1955  1:1 (1:1)

Игралиште у Бобовишту. Судија: Марко Спасић (Житковац). Стрелци: 1:0 Ранђеловић у 33, 1:1 Живковић у 43. минуту. Жути картон: Милојевић (Младост 1955).

ЈЕДИНСТВО: С. Брзаковић, Милетић, Д. Ђорђевић, Ђ. Ђорђевић (од 85. Живковић), С. Милошевић, Трифуновић, И. Брзаковић (од 60. Мијаиловић), Драгићевић, Ранђеловић, Љубеновић, В. Милошевић.

МЛАДОСТ 1955: Миленковић, Стевановић, Костић (од 46. Н. Петровић), Смиљковић, Милошевић (од 46. Ристић), Сентић (од 77. Дидић), Ђорђевић, Живковић, Трифуновић (од 60. Д. Петровић), Лазић (од 77. С. Ђорђевић), Милојевић.

ГРЕДЕТИН – МОРАВИЦА 0:2 (0:1)

Игралиште Мали чаир, Гредетин. Судија: Милош Бранковић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Ж. Нешић у 15, 0:2 Илић у 49. минуту. Жути картони: Ранчић (Гредетин), Јаћимовић, А. Стевановић, Голубовић (Моравица).

ГРЕДЕТИН: Стевановић, Ђорђевић, Ранчић, Станковић, Лазић, Милошевић, Мирчић (од 46. Тодоровић), Поповић (од 76. Филиповић), Иванишевић (од 55. Божић), Милић (од 76. Гочанин), Ђорђевић (од 46. Обрадовић).

МОРАВИЦА: Видановић, Ж. Нешић, Ј. Нешић, Нур, Голубовић (од 70. Ристић), Илић, Јовановић (од 46. стојановски), А. Стевановић, Јаћимовић, Савић, Милуновић.

Насловна фотографија: Михајло Илић