Трњанци и даље воде трку, прва радост Краљева

У 17. колу Општинске лиге, водећи Борац из Трњана пред својим навијачима победио је екипу Јастрепца 2022 из Доњег Сухотна резултатом 2:1. То је 13. тријумф Трњанаца у првенству.

Јединство из Бобовишта гостовало је у Добрујевцу и са 3:0 је савладало домаћу ОФК Слогу.

У Горњој Пешчаници Ратар је био бољи од Црвене звезде из Горњег Љубеша и заслужено славио са 6:2.

У Житковцу су играли Младост 1955 из Моравца као домаћин и Гредетин. Моравчани су до врха напунили мрежу гостију, победивши са 7:0!

У дербиију зачеља снагу су одмериле екипе Рутевца (која је наступила са девет играча) и Краљева. Бројчано надмоћнији гости победили са 4:0. То је прва победа Краљева у првенству.

Слободна у овом колу била је Моравица из Суботинца.

Борац има 41 бод и пет кола пре краја првенства заузима прво место. Са три бода мање али и са утакмицом мање, друга је Моравица. На трећој позицији је Јединство са 33 бода, четврто место заузима Младост 1955 са 28 бодова, пети је Јастребац 2022 са 24 бода. Даље следе: 6. ОФК Слога 20, 7. Црвена звезда 20, 8. Гредетин 17, 9. Ратар 14, 10. Рутевац 5, 11. Краљево.

БОРАЦ – ЈАСТРЕБАЦ 2022 2:1 (1:1)

Игралиште крај пруге, Трњане. Судија: Иван Јовановић (Алексинац). Стрелци: 0:1 А. Грујић у 7, 1:1 В. Станковић (из пенала) у 30, 2:1 Петровић у 73. минуту. Жути картони: Нешић, А. Станковић (Борац), Петровић, Симић (Јастребац 2022).

БОРАЦ: Вељковић, Делетић (од 54. А. Станковић), Мартин Златановић, М. Станковић, Милошевић, У. Јовановић (од 54. Н. Јовановић), В. Станковић, Јовић, Петровић, Милош Златановић, Рајковић.

ЈАСТРЕБАЦ 2022: Петровић, Динић, Новковић, Ф. Ранђеловић, Симић, Банковић, А. Грујић, Здравковић, С. Ранђеловић, В. Грујић (од 46. Милић), Маринковић.

ОФК СЛОГА – ЈЕДИНСТВО 0:3 (0:1)

Игралиште ОФК Слоге, Добрујевац. Судија: Ивица Стојановић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Драгићевић у 36, 0:2 Ранђеловић у 54, 0:3 Брзаковић у 62. минуту.

ОФК СЛОГА: Алексић, Матић, Војиновић (од 46. Тасић), Живановић, А. Јоцић, Н. Петровић (од 58. Димитријевић), Радовановић (од 57. И. Ивановић), Андрејевић, Ф. Петровић (од 66. С. Петровић), Н. Јоцић, Радојковић.

ЈЕДИНСТВО: Живковић, Ђорђевић, Ф. Карчић (од 55. Миљковић), В. Милошевић, Адамов, М. Карчић, Ј. Драгићевић, С. Милошевић, Стефановић (од 63. М. Драгићевић), Ранђеловић, Зоркић (од 55. Брзаковић).

РАТАР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 6:2 (2:2)

Игралиште „Слатина”, Горња Пешчаница. Судија: Василије Алексић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Никола Милојевић (из пенала) у 10, 1:1 М. Прокић у 32, 2:1 Станковић у 33, 2:2 Драговић у 38, 3:2 Милановић у 54, 4:2 М. Прокић у 64, 5:2 Станковић у 80, Станковић у 83.минуту. Жути картони: Милановић (Ратар), Степановић (Црвена звезда).

РАТАР: Ђекић (од 46. Ивановић), Џонић (од 75. Јовић), Јовановић, Стошић, Љубисављевић, Томић, Грујић, Милановић, Станковић, И. Прокић, М. Прокић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ненад Милојевић, Живић, Тасић, Степановић, С. Тодоровић, Никола Милојевић, Бранковић, М. Тодоровић, Драговић, Вацић, Филиповић.

МЛАДОСТ 1955 – ГРЕДЕТИН 7:0 (2:0)

Стадион Мораве, Житковац. Судија: Марко Спасић (Житковац). Стрелци: 1:0 Арсић у 6, 2:0 Ђорђевић у 36, 3:0 Смиљковић у 48, 4:0 Петровић у 56, 5:0 Стевановић у 58, 6:0 Дидић у 71, 7:0 Стевановић у 85. минуту.

МЛАДОСТ 1955: Миладиновић, Цветковић, Смиљковић, Петровић (од 58. Иванишевић), Н. Ђорђевић (од 64. Јевтић), Сентић (од 46. Станојковић), Дидић, Обрадовић, Трифуновић (од 46. Стевановић), Арсић (од 58. С. Ђорђевић), Лазић.

ГРЕДЕТИН: Цветковић, Костов (од 28. Мирчић), В. Филиповић, Милановић, Лазић, Д. Филиповић (од 60. М. Тодоровић), Николић, Божић, Михајловић, Милић, И. Тодоровић.

РУТЕВАЦ – КРАЉЕВО 0:4 (0:1)

Игралиште „Ратко Жунић”, Рутевац. Судија: Матија Јевтић (Житковац). Стрелци: 0:1 Стаменковић у 22, 0:2 Крстић (из пенала) у 59, 0:3 Маринковић у 63, 0:4 П. Станковић у 83. минуту. Жути картони: Маринковић (Рутевац), Богдановић (Краљево).

РУТЕВАЦ: Здравковић, Тодоровић, Стамболић, Андрејевић, Ђорђевић, Антић, Лазић, Радовановић, Маринковић.

КРАЉЕВО: Стошић, Митковић (од 46. Лазић), Маринковић, Павловић, Стаменковић, В. Станковић, Новковић, П. Станковић, Крстић, Микић, Дилкић (од 46. Богдановић).

Насловна фотографија – илустрација (фото: М. Илић)