Тријумф „рудара” уз мајсторију капитена Земљака

Јуче и прекјуче одигране су утакмице 12. кола Окружне фудбалске лиге.

На Градском стадиону у Алексинцу ОФК Рутевац је са 2:0 победио Расовачу. Да су стрелци боље наштимовали своје нишавске справе тријумф је могао да буде убедљивији. Поготке су постигли Благојевић у четвртом и Арсић у 42. минуту.

На Алексиначком Руднику „рудари” су пружили добру партију и са 4:1 савладали тим Радничког из Кочана. Сви голови пали су у другом делу утакмице, а гол за причу постигао је капитен Рудар Алпоса Александар Земљак. На 20 метара од гола гостију он је прихватио центаршут, а затим у маниру славног Месија пребацио противничке играче и са 16 метара силовито, из прве, погодио мрежу голмана Немање Миленковића.

Александар Земљак

Три бода у гостима освојила је Палилула из Алексинца која је у Баличевцу победила истоимену екипу са 2:1.

Сврљиг и Јастребац из Тешице играли су у Сврљигу нерешено 2:2.

На гостовању у Тасковићима Слога из Кормана доживела је праву катастрофу – Тасковићи су славили чак са 7:0!

Остали резултати:
Заплањска Топоница: Моравац – Победа (Русна) 2:6
Чечина: Моравац – Дољевац 1:2, и
Чапљинац: Раднички – Борац (Азбресница) 3:2.

Утакмица између Младости из Батушинца и Елида из Доњег Душника одложена је за 21. октобар.

На табели води Дољевац са 32 бода.

Од клубова са подручја алексиначке општине, најбољи пласман тренутно има ОФК Рутевац који је на четвртом месту са 22 бода. Даље следе: на седмом месту Рудар Алпос са 20 бодова, 19 бодова има Јастребац и заузима девето место, Палилула је 13. са 15 бодова, а Слога заузима 14. позицију са 12 бодова.

ОФК РУТЕВАЦ – РАСОВАЧА 2:0 (2:0)

ОФК Рутевац (архива)

Градски стадион у Алексинцу. Судија: Вељко Савић (Биљег). Стрелци: 1:0 Благојевић у 4, 2:0 Арсић у 42. минуту. Жути картони: Радојковић (ОФК Рутевац), Стевановић (Расовача).

ОФК РУТЕВАЦ: Петровић, Станковић, Ђорђевић (од 78. Игњатовић), Радојковић, Славнић, Брзаковић, Илић, Благојевић, Митровић, Арсић, Милошевић (од 62. Ловренчић).

РАСОВАЧА: С. Илић, Стојановић, К. Илић, Н. Живковић, Стевановић, Д. Живковић, Стаменковић, Дикић, Благојевић (од 17. Вељковић), Динић, Миловановић.

РУДАР АЛПОС – РАДНИЧКИ (Кочане) 4:1 (0:0)

RudarAlpos
ФК Рудар Алпос (архива)

Стадион Рудара на Алексиначком Руднику. Судија: Стефан Ивановић (Мерошина). Стрелци: 1:0 Стојанов у 48, 2:0 Марковић у 54, 3:0 Земљак у 60, 4:0 Радивојевић у 65, 4:1 Марко Вучковић у 88. Минуту. Жути картони: Цветков, Марковић, Радивојевић (Рудар Алпос), Милан Вучковић (Раднички).

РУДАР АЛПОС: Цветков, П. Ђорђевић, Милошевић (од 46. Јевремовић), Николић, Стојановић, Стојменовић, Радивојевић, Гојковић, Марковћ, Земљак, Стојанов (од 75. А. Ђорђевић).

РАДНИЧКИ: Н. Миленковић, Ж. Миленковић, Матић, Милан Вучковић, Чемерикић (од 63. Спасић), Илић, Динчић, М. Милошевић, Момировић (од 58 А. Милошевић), Марко Вучковић, Османовић.