To se zove podvig: dva državna prvenstva i dve titule u jednom danu!

U jednom istom danu je učestvovao na dva državna prvenstva: najpre u Loznici, a onda 120 kilometara dalje u Novom Sadu i na oba se okitio zlatom i titulama državnih prvaka. Ovakvim podvigom, pogotovo kada je reč o borilačkim sportovima, malo ko se od sportista može pohvaliti. Ovo izuzetno pregnuće načinio je takmičar Džudo i džiu-džicu kluba NiF iz Aleksinca Nikola Trajković, momak koji briljantnim rezultatima apsolutno opravdava status vrhunskog sportiste koji mu je dodelilo Ministarstvo omladine i sporta Srbije.

No, da krenemo redom.

U subotu je u Loznici je održano Prvenstvo Srbije u džiu-džici na kome su nastupili i takmičari Džudo i džiu džicu kluba NIF. Ostvarili su izuzetan uspeh: u pet kategorija osvojili su devet medalja − sedam zlatnih i dve bronzane.

Zlatna odličja i titule prvaka Srbije izborili su: Nikola Ilić (pioniri, – 30 kg), Danijela Joić (nade, – 63), Lana Dodić (nade, +63), Petar Janketić (kadeti, – 66), Andrija Bogdanović (juniori, – 85), Nikola Trajković (seniori, – 85) i Filip Trajković (juniori. + 94 kg). Bronzane medalje osvojili su Nenad Ivić (pioniri, +50 kg) i Aleksandar Ristić (pioniri, – 46 kg).

Istog dana, dakle u subotu, u Novom Sadu održano je i Prvenstvo Srbije u sambou, na kome su „nifovci” nastupili u kategorijama juniora i seniora.

I u srpskoj Atini u punom sjaju opet je zablistao Nikola Trajković. U veoma jakoj konkurenciji, u kategoriji seniori do 88kilograma, osvojio je prvo mesto i zlatnu medalju i tako ušao u sportsku istoriju grada na Moravici kao sportista koji je u jednom danu na dva državna prvenstva osvojio dve titule. Ovakvim rezultatom je, u stvari, ponovio prošlogodišnji uspeh jer je i 2021. godine bio šampion Srbije u džiu-džici i sambou.

Veliki deo zasluga za ovakve rezultate pripada svakako i treneru NIF-a, Draganu Trajkoviću.

Izvor naslovne fotografije: Džudo i džiu džicu klub “NIF”.