fudbal

Тешичанима и ОФК Рутевцу цео плен у гостима

Што се алексиначких клубова тиче, пето коло Окружне фудбалске лиге донело је неколико изненађења.

Јастребац из Тешице обрадовао је своје навијаче јер је на гостовању у Кочану савладао тим Радничког са 1:3. То је трећа победа изабраника тренера Драгана Станковића у новом првенству.

Јастребац Тешица
ФК Јастребац Тешица (архива)

Три бода у гостима освојили су и фудбалери ОФК Рутевца који су Чечини са 0:1 победили екипу Моравца. Гол је постигао Никола Денић у 59. минуту. Због два жута картона игру су напустили Стевчић из домаће екипе у 76. и Милошевић из екипе гостију у 87. минуту.

Цео плен освојила је и Слога, која је на свом терену у Корману, чак са 7:0, тријумфовала против Расоваче.

На другој страни, своје поклонике разочарали су Рудар Алпос и Палилула. На свом стадиону на Алексиначком Руднику „рудари” су доживели тежак пораз – са 5:0 изгубили су од Младости из Батушинца. И Палилула је препустила бодове гостима – на Градском стадиону у Алексинцу Победа из Русне је тријумфовала са 2:0.

Баличевац: Баличевац – Тасковићи 3:2,
Чапљинац: Раднички – Сврљиг 2:2,
Азбресница: Борац – Моравац (ЗаплањскаТопоница) 3:1, и
Дољевцу: Дољевац – Елид (Доњи Душник) 5:1.

На челу табеле су Дољевац и Победа са по 13 бодова. Од клубова са подручја алексиначке општине најбољи пласман тренутно има Јастребац из Тешице који је на четвртом месту са девет бодова. ОФК Рутевац је осми са осам бодова, Рудар Алпос заузима 11. место са седам, са по шест бодова Слога је 12. а Палилула заузима 14. Позицију

МОРАВАЦ (Ч) – ОФК РУТЕВАЦ 0:1(0:0)

ОФК Рутевац (архива)

Игралиште Моравца у Чечини. Судија: Марко Станојевић (Моравски Бујмир). Стрелац: 0:1 Никола Денић у 59. минуту. Жути картони: Пешић, Јовановић, Димитријевић (Моравац), Ловренчић, Денић (ОФК Рутевац). Црвени картони: Стевчић (Моравац) у 76, Милошевић (ОФК Рутевац) у 87. минуту.

МОРАВАЦ (Ч): Прокић, Н. Тошић, Цветановић, И. Станковић (од 60. Антић), Коцић, Стевчић, М. Тошић (од 85. Вучић), Јовановић, Димитријевић, Ђорђеви(од 60. М. Станковић), Стојковић.

ofkrutevac1908ОФК РУТЕВАЦ: Петровић, Станковић (од 50. Милошевић), Ђорђевић (од 70. Лазаревић), Радојковић, Славнић (од 90. Лазић), Брзаковић, Илић, Ловренчић, Арсић, Рајковић, Денић.