„Struga Open”: Sedam medalja za Aleksinčane

Članovi Džudo kluba „Aleksinac” postigli su odličan rezultat na međunarodnom turniru „Struga Open” u Severnoj Makedoniji, osvojivši ukupno sedam medalja: tri zlatne, jednu srebrnu i tri bronzane. Ekipu sastavljenu od 11 takmičara, predvodila je trener Bojana Stanković.

Najsjajnija odličja poneli su Dunja Rusimović (starije poletarke, +48 kg), Veljko Manojlović (mlađi dečaci, -50 kg) i Lav Petrović (stariji dečaci, -55 kg). Srebrnu medalju osvojila je Dunja Ivković (mlađe devojčice, -48 kg), dok su bronzane medalje pripale Lazaru Stamenkoviću (stariji dečaci, -66 kg), Jani Milojković (starije devojčice, +63 kg) i Lazaru Rusimoviću (kadeti, +90 kg).

Turnir, održan u Sportskom centru „Biljanini izvori” u Ohridu, okupio je oko 500 takmičara iz 12 država. Organizator takmičenja bio je Džudo klub „Drim” iz Struge.

Narednog vikenda, takmičari Džudo kluba „Aleksinac” učestvovaće na dva prestižna takmičenja. U subotu će se nadmetati na Pojedinačnom prvenstvu Srbije za mlađe dečake i devojčice (godišta 2012. i 2013.) u Beogradu, dok će u nedelju učestvovati na međunarodnom turniru „Topalov Open” u Panađurištu (Bugarska).

Fotografije: Lična arhiva