Стошић: Требало је стати на лопту

На гостовању у Петровцу на Млави, у петом колу Прве лиге – Исток, рукометаши Рукометног клуба Алексинац поражени су од Слоге.

Изабраници тренера Владана Стошића на полувремену  су имали предност од два гола (11:13), али и поред тога Слога је на крају победила са пет голова разлике – 27:22.

− Догодила се „жута минута” комплетне екипе што се врло често догађа у овом првенству зато што више немамо искусне играче које смо имали ранијих година− каже за наш портал тренер РК Алексинац, Владан Стошић. – Сви ти искусни играчи су знали да стану на лопту и преузму одговорност. Сада, међутим, имамо ситуацију да је у екипи 90 посто младих играча који, да тако кажем, још увек немају ту амбицију,  нити умеју да преузму одговорност кад треба. До 45. минута смо били у вођству и имали игру и резултат, и онда се одједном десио пад буквално свих играча, и оних у игри и са клупе.Уз то, промашили смо пет седмераца, што се догађа други или трећи пут од почетка првенства. На нама је да радмио још више и да се потрудимо да грешке исправимо − наглашава наш саоворник.

После овог кола Алексинац је на 11. позицији са два бода, колико имају и Житорађа на 10. и Куршумлија на 12. месту.

У наредном колу, 29. октобра од 15.30 сати, екипа Алексинца ће пред својим навијачима игратив против БСК Хебе из Бујановца.

СЛОГА – АЛЕКСИНАЦ 27:22 (11:13)

Хала СЦ „Д. Томашевић”, Петровац на Млави. Гледалаца: 60. Судије: Иван Ђоковић, Душко Поповић (Пожаревац). Седмерци: Слога 5 (2). Алексинац 11 (6). Искључења: Слога 8, Алексинац 8 минута.

СЛОГА: Станисављевић 3, Вујовић, Миловановић 4, Милошевић 5, Ђорђевић 11, Штрбац, Вељковић, Белић, Петронијевић 2, Поповић 2, М. Станисављевић, Д. Станисављевић, Шишковић.

АЛЕКСИНАЦ: Благојевић, М. Ристић, Н. Ристић 3, Вељовић 5, Бојовић 5, Златковић 3, Тривунац 1, Недељковић, Стевановић, Ивановић, Цако 1, Стефановић, Стојановић 4.