Slavlje Tešičana u Taskovićima, Radevčani uzeli bod

Fudbaleri Jastrepca iz Tešice gostovali su Taskovićima i uspeli da osvoje ceo plen pošto su pobedili sa 3:4. Od 53. minuta Taskovići su igrali sa igračem manje jer je Miloš Radivojević dobio crveni karton. Uz to sudija je dodelio još pet žutih kartna – četiri igračima Taskovića i jedan igraču Jastrepca. Dvostruki strelac za Tešičane je Vedran Dinčić, po jedan gol dali su Darko Cenić i Milan Tasić.

Polet iz Radevca igrao je u Rusni protiv Pobede nerešeno − 1:1. Radevčani su do prednosti stigli u 6. minutu golom Andrije Dinčića, rezultat je poravnao Ilija Tasić pogotkom sa penala u 39. minutu. Sudija Stanković pokazao je šest žutih kartona (dva igračima domaće ekipe i četiri gostima) i crveni karton Lazaru Vasiću (Pobeda) u 90. minutu.

Na gostovanju u Merošini, gde je odmerila snage sa ekipom Rada, Sloga iz Kormana pretrpela je ubedljiv poraz od 6:2

Šarlinac: Toplica – Baličevac 3:1,
Čečina: Moravac – Naisus (Rožina) 3:2,
Azbresnica: Borac – Sloga (Jovanovac) 4:5, i
Zaplanjska Toponica: Moravac – Radnički (Kočane) 6:5.

Slobodan je bio Zemljoradnik koji je, inače,  na čelu tabele sa 57 bodova. Polet je na drugom mestu sa 48 bodova, Jastrebac zauzima šestu poziciju sa 36 bodova, dok je Sloga (K) na 14. mestu sa 20 bodova, koliko ima i Baličevac na 13. poziciji.

POBEDA – POLET 1:1 (1:1)

Igralište u Rusni. Sudija: Mateja Stanković. Strelci: 0:1 A. Dinčić u 6, I. Tasić  (iz penala) u 39. minutu. Žuti kartoni: Ignjatović, Vasić (Pobeda), Mihajlović, Pejčinović, Ristić, Nikolić (Polet). Crveni karton: Vasić (Pobeda) u 90. minutu.

POBEDA: Aleksandar Ilić, Dimitrijević (od 77. Ignjatović), Gligorijević, Stamenković, Đorđević, V. Tasić, I. Tasić, Pešić (od 59. Andrijan Ilić), Stojanović (od 85. Stefanović), Vasić.

POLET: Pejčinović, Milićević (od 51. S. Petrović), D. Petrović, Nikolić, Milošević, Ristić, Mihajlović, Mitrović, N. Babić, Pešić (od 77. Miljković), A. Dinčić.

TASKOVIĆI – JASTREBAC 3:4 (1:3)

Igralište u Taskovićima. Sudija: Branko Kandić (Aleksandrovo). Strelci:1:0 (autogol) Krstić u 12,1:1 D. Cenić u 16, 1:2 V. Dinčić u 34, 1:3 V. Dinčić u 45, 2:3 Damnjanović u 62, 3:3 Đorđević u 70, 3:4 Tasić u 75. minutu. Žuti kartoni: I. Jovanović,Nikolić,Đorđević, Zdravković (Taskovići), Lukić (Jastrebac). Crveni karton: Radivojević (Taskovići) u 53. minutu.

TASKOVIĆI: V. Stamenković, I. Jovanović (od 38. Zdravković), Milošević, Damnjanović (od 79. M. Jovanović), Ristić, Stojčević (od 60. L. Stamenković),  Đorđević, Krstić, Radivojević, Nikolić, Stojanović.

JASTREBAC: Krstić, Simonović, Cakić, Pantović, Mirković, A. Dinčić, Tasić, V. Dinčić, D. Cenić, Lukić, Stanojević.

RAD – SLOGA (K) 6:2 (4:1)

Igralište u Merošini. Gledalaca: 200. Sudija: Nikola Janković (Brest). Strelci: 1:0 Đorđević u 2, 2:0 Jovanović u 6, 3:0 Jovanović u 11, 4:0 Ibrić (iz penala) u 42, 4:1 Stojanović (iz penala) u 45, 5:1 Ilić  u 60, 6:2 Stojiljković u 74. minutu. Žutikarton: Antić (Rad).

RAD: Živković, Jeremić (od 62. Milosavljević), Antić (od 62. Stanimirović), Stanković, Dinić, Ibrić (od 68. I. Ilić), A. Ilić, Niketić (od 68. Todorović), Mitić, Đorđević, Jovanović (od 71. Punoševac).

SLOGA (K): Nedeljković, Stojiljković, Stojković, Đorđević, Stevanović, Anđelković (od 68. Krstić), Nikolić, Vojinović, Radojković, Stojanović, Rajković.

Fotografije: Milan Jovanović i Instagram FK Jastrebac Tešica (autor fotografija __gagi.2001__).