Славље Рудара у дербију, петарда Радевчана, прекид у Тешици…

У Окружној лиги Нишавског округа одигране су утакмице 14. рунде.

Један од дербија овог кола, утакмица у Тешици између Јастрепца и Наисуса из Рожине прекинута је у 28. минуту при резултату 0:1 за госте. Како незванично сазнајемо, до прекида је дошло због опште туче на терену. Очекује се да ће се овим поводом, након испитивања свих околности, званично огласити и одговарајући органи Окружне лиге Фудбалског савеза Нишавског округа.

Дерби сусрет у Мекишу између истоимене екипе и Рудара 2016 са Алексиначког Рудника припало је гостима који су славили са 1:3. Већ у 4. минуту „рудари” су голом Николе Костића из пенала стекли предност, међутим пет минута касније Никола Ђорђевић је поравнао резултат. Поготком у 11. минуту Лазић је опет донео предност Рудничанима, да би потом у надокнади времена још једним голом поставио коначан резултат и осигурао победу свог тима. Судија је показао осам картона, по четири свакој екипи, а Дурмишевић је у 57. минуту због другог жутог картона морао да напусти терен, тако да Рудар до краја меча играо са играчем мање.

Слога је у Корману поражена од екипе Рада из Мерошине резултатом 0:4, док је Полет у Витошевцу забележио трећи тријумф у првенству, пошто је са 6:1 победио Топлицу из Шарлинца.

Полет из Радевца играо је у Мерошини против Арбанасца и убедљиво славио са 5:0. Двоструки стрелац је Митровић, а по један гол додали су Никола Радојовић и резервисти Динчић и Анђелковић.

Азбресница: Борац – Баличевац 1:3,
Чечина: Моравац –Тасковић 2:3, и
Кочане: Раднички – Малошите 1:2.

Слободна је била Слога из Јовановца.

Рудар је и даље на челу табеле, сада са 35 бодова. Са утакмицом мање Малошиште је на 2. месту са 32 бода. Јастребац је на8. позицији са 19 бодова, Полет из Радевца има три бода мање и заузима 9. место, Полет из Витошевца је 13. са 10 бодова, колико има и 12. Моравац, док је Слога из Кормана на 14. месту са 8 бодова.

МЕКИШ – РУДАР 2016 1:3 (1:2)

Игралиште у Мекишу. Судија: Владица Миладиновић (Југбогдановац). Стрелци: 0:1 Костић (из пенала) у 4, 1:1 Н. Ђорђевић у 9, 1:2 Лазић у 11, 1:3 Лазић у 90+4. минуту. Жути картони: Дикић, Н. Ђорђевић, Живковић, А. Ђорђевић (Мекиш), Гојковић, А. Ристић, М. Земљак, Лазић (Рудар 2016). Црвени картон: Дурмишевић (Рудар 2016) у 57. минуту.

МЕКИШ: Јовановић, А. Ђорђевић, Додић, Здравковић, А. Илић, Дикић (од 80. Милић), Живковић, Каркић, Н. Ђорђевић (од 79. Ћеримовић), Крстић (од 46. В. Ђорђевић), Стаменковић.

РУДАР 2016: А. Ристић, Славнић, Стевановић (од 50. Ивановић), Дурмишевић, Ђурић, Станковић, Гојковић, М. Земљак (од 90. П. Ђорђевић), Лазић, Костић, Стојановић.

СЛОГА (К) – РАД 0:4 (0:1)

Игралиште Слоге у Корману. Судија: Марко Марковић (Ниш). Стрелци: 0:1 Антић у 19, 0:2 Митић у 77, 0:3 Вучковић у 80, 0:4 Милосављевић у 90. минуту. Жути картони: Стојковић, Војиновић (Слога), Ибрић, Антић, Митић, Илић (Рад).

СЛОГА (К): Недељковић, Стојиљковић, Стојковић, Анђелковић, Ђорђевић, Радојковић, Илић (од 46. Бранковић), Војиновић, Михајловић (од 46. Анђелковић), Рајковић, Л. Бабић.

РАД: Ђ. Митић, В. Динић, Антић (од 65. Милосављевић), Ј. Тодоровић, Д. Динић, А. Илић (од 80. М. Тодоровић), Д. Митић, И. Илић, Вучковић, Јовановић (од 85. пуношевац), Ибрић.

ПОЛЕТ (В) – ТОПЛИЦА 6:1 (4:1)

Игралиште у Витошевцу. Судија: Марко Спасић (Житковац). Стрелци: 1:0 Симоновић у 5, 2:0 Н. Живковић у 20, 3:0 Симић у 26, 4:0 Н. Живковић у 29, 4:1 Маринковић у 45, 5:1Динић у 58, 6:1 Чекрлић у 89. минуту.

ПОЛЕТ (В): Шљивић, Рајић, Симоновић, Симић, Кузмановић, Н. Живковић, Тодоровић, А. Богдановић (од 72. Поповић), Динић (од 85. В. Богдановић), Чекрлић, Маловић.

ТОПЛИЦА: Савић, Стојановић, Стајић, Д. Николић, Љ. Николић, Ђ. Николић, Станисављевић,Маринковић, Марко Митић, Митровић, Милан Митић.

АРБАНАСЦЕ – ПОЛЕТ (Р) 0:5 (0:3)

Стадион ФК Рад, Мерошина. Судија: Никола Јанковић (Брест). Стрелци: 0:1 Митровић у 5, 0:2 Н. Радојковић у 12, 0:3 Митровић у 45, 0:4 Динчић у 50, 0:5 Анђелковић у 82. минуту. Жути картон: Младеновић (Арбанасце).

АРБАНАСЦЕ: Стојановић, Стефановић (од 46. Маћешић), Пешић, Миликић, М. Ђорђевић, Стојиљковић, С. Ђорђевић, Костић, Илић (од 46. Младеновић), Попчевић, Перовић.

ПОЛЕТ (Р): Пејчиновић, Ишпановић (од 46. Стевановић), Петровић,Стевановић, Милошевић (од 52. Анђелковић), Р. Јанковић, Михајловић, М. Радојковић, Митровић, Н. Радојковић, Николић (од 46. Динчић).

Остоја предводи листу

Након 14 одиграних кола, на листи стрелаца Окружне лиге први је Остоја Лазић (Рудар 2016, Ал. Рудник) са 22 гола, Лазар Маринковић (Топлица, Шарлинац) је на другом месту са 18 погодака, док је на трећој позицији Никола Стојановић (Рудар 2016) који је противничке мреже погодио 16 пута.

Фотографије: Милан Јовановић (Арбанасце – Полет), Инстаграм ФК Слога Корман.