Славље Крушјана у дербију, Корманци бољи од комшија

Минуло седмо коло Општинске фудбалске лиге донело је неколико изненађења.

Дерби сусрету у Горњем Љубешу између Црвене звезде и Напретка 2012 из Крушја припао је Крушјанима који су славили са 1:2. У обострано отвореној игри домаћи тим био је бољи у првом делу, а гости у наставку када су постигли  гол више од ривала и укњижили нова три бода.

Сусрет првих комшија, Ратара из Горње Пешчанице и Слоге из Кормана, протекао је у знаку гостију који су апсолутно оправдали улогу фаворита и славили са 0:4. Два гола за Корманце постигао је најбољи стрелац екипе Станимировић, а по један гол дали су Милн Анђелковић и Марко Стевановић.

На гостовању у Витошевцу Јединство из Бобовишта изненадило је домаћи Полет и славило са пола туцета голова – 0:6.

На Алексиначком Руднику Рудар 2016 препустио је плен Шкриљцу из Брадарца који је победио са 0:4. Овом победом Шкриљац  је истакао своју кандидатуру за јесење почасти.

Рутевац је на свом терену забележио други тријумф у првенству – са 6:2 је победио Темпо из Мозгова.

И Борац је у Трњану уписао другу победу у актуелном шампионату; са 3:2 савладао ОФК Слогу из Добрујевца.

Мртва трка за чело табеле између Слоге из Кормана и Напретка 2012 из Крушја се настављена је и у овом колу. Обе екипе су победиле и тренутно имају по 18 бодова, а даље следе: Шкриљац са 15 бодова, Црвена звезда 13, Јединство 12, Полет и Рудар 2016 по 10, Темпо 9, ОФК Слога 7, Рутевац 6, Борац 5 бодова и Ратар без бодова.

Фотографије: Милан Јовановић, Благоје Граорски

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – НАПРЕДАК 2012 1:2 (1:0)

Игралиште у Горњем Љубешу. Гледалаца: 30. Судија: Марко Станојевић (Моравски Бујмир). Стрелци: 1:0 Н. Милојевић у 7, 1:1 Михајло Цветковић у 60, 1:2 Грујић у 79. минуту. Жути картони: Стевановић, Анђелинковић, Живић, Савић, Поповић (Ц. звезда), В. Милошевић, Милош Цветковић, Стевановић, К. Јевремовић (Напредак 2012).

Crvena zvezda Gornji LjubešЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ненад Милојевић, Живић, Савић, Тасић, Стевановић, Никола Милојевић, Лазаревић (од 26. Милијић), Тодоровић, Анђелинковић, Вацић (од 58. Јовановић), Поповић.

НАПРЕДАК 2012: Л. Стевановић, Милош Цветковић, Станишић, Алекса Петровић (од 73. М. Милошевић), К. Јевремовић, Милановић, А. Стевановић (од 46. А. Грујић),  А. Јевремовић (од 58. Г. Цветковић), Александар Петровић, Михајло Цветковић, В . Милошевић (од 46. В. Грујић).

БОРАЦ – ОФК СЛОГА 3:2 (0:1)

Игралиште у Трњану: Гледалаца: око 50. Судија: Урош Радосављевић (Алексинац). Стрелци: 0:1 И. Лазић у 36, 1:1 П. Лазић у 50, 2:1 Милош Златановић  (из пенала) у 54, 3:1 Милош Златановић у 65, 3:2 Јовановић у 80. минуту. Жути картони: Вељковић, Мартин Златановић (Борац), Момчиловић (ОФК Слога).

fkboractrnjaneБОРАЦ: Младеновић, Н. Дојчиновић, Мартин Златановић, Новковић, И. Илић, Марко Златановић, М. Дојчиновић, Костић, Вељковић (од 76. М. Илић), Милош Златановић, П. Лазић (од 68. Глишић).

ofkslogadobrujevacОФК СЛОГА: Ивановић, Радовановић, Живановић, Вукић, Момчиловић, Бјелић, Матић, Михајловић, Станковић, И. Лазић, Јовановић.

РУТЕВАЦ – ТЕМПО 6:2 (2:2)

Игралиште у Рутевцу. Гледалаца: 30. Судија: Милош Бранковић (Алексинац). Стрелци: 1:0 П. Томић у 15, 1:1 Станковић у 23, 1:2 Станковић у 25, 2:2 Тодоровић (из пенала) у 42, 3:2 Грујић у 48, 4:2 Ђ. Томић у 71, 5:2 Станојевић у 81, 6:2 А. Томић (из пенала) у 89. минуту. Жути картони: Грујић (Рутевац), Карчић, Станишић, Станојевић (Темпо). Црвени картон: Милутиновић (Темпо) у 87. минуту.

РУТЕВАЦ: Стошић, В. Грујић, Петров, Михајловић, Тодоровић, Томић, Н. Грујић, Ђ. Томић, А. Томић, Станојевић, Лазић.

ТЕМПО: Милосављеић, Стамболић, Милутиновић, Миленковић, Станојевић, Зипаловић, Д. Петровић, Степановић(од 72.  И. Младеновић), Карчић (од 49. М. Младеновић), Станишић, Станковић.