Slavili Kormanci i Palilula, katastrofa OFK Rutevca

U Okružnoj ligi Nišavskog okruga tokom minulog vikenda odigrane su fudbalske utakmice 23. kola.

U komšijskom derbiju u Kormanu Sloga je sa 4:0 savladala tim Jastrepca iz Tešice. Golove su postigli Milan Anđelković u 20. i 34. minutu i Dragan Stanimirović u 58. i 83. minutu.

A u Aleksincu Palilula je sa 2:1 pobedila Elid iz Donjeg Dušnika. U prvom poluvremenu mreže su mirovale. Palilula je došla do prednosti u 50. minutu pogotkom Petra Spasića, izjednačio je Stefan Milojković u 62. minutu, a konačan rezultat postavio je Nenad Radojković tri minuta kasnije.

Fudbaleri OFK Rutevca igrali su u Čapljincu i doživeli pravu katastrofu – od tamošnjeg Radničkog izgubili su čak sa 6:0.

Donja Rasovača: Rasovača – Mladost (Batušinac) 0:6,
Doljevac: Doljevac – Moravac (ZaplanjskaToponica) 5:0,
Azbresnica: Borac – Svrljig 4:1, i
Čečina: Moravac – Taskovići 0:4.

Slobodan u ovom kolu bio je Baličevac.

Doljevac je i dalje na prvom mestu, sada sa 57 bodova. Kada je reč o klubovima sa područja aleksinačke opštine najbolji plasman trenutno beleži Palilula koja je na šestom mestu sa 33 boda, OFK Rutevac je sedmi sa 32, a Jastrebac zauzima devetu poziciju sa 30 bodova, koliko ima i Pobeda na osmom mestu. Sloga je 11. sa 26 bodova.

FK Sloga Korman

PALILULA – ELID 2:1(0:0)

Gradski stadion, Aleksinac. Sudija: Slađan Markovć (Aleksinac). Strelci: 1:0 Spasić u50, 1:1 S.Milojković u 62, 2:1 Radojković u 65. minutu. Žuti kartoni: Stevanović, trener Mikić, Petković (Palilula), S. Milojković, Marković, I. Milojković.

PalilulaPALILULA: Popović, Ljubenović (od 66. Marković), Stefan  Stevanović, Stanković, D. Stevanović (od 38. Jevremović), Radojković, Srđan Stevanović (od 52. A. Lazić), Petković, Jevtić, Spasić, Arsić.

ELID: M. N. Jovanović, Šarković, Lazarević, Ristić, Stamenković, S. Milojković, Marković, M.V. Jovanović, Mitić, I. Milojković, Živković.

Fotografije: Korman-Tešica (Vedran Dinčić).